Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)HOUSE OF THE DEAD II

Dom śmierci II

Premiera na świecie:2006
Premiera w Polsce:2006
Reżyser:Mike Hurst
Obsada:Sid Haig
Emmanuelle Vaugier
Sticky Fingaz
James Parks
Victoria Pratt
Ross Patterson
Autor recenzji:BartX

Och, przyznajmy wszyscy szczerze: nie możemy doczekać się kiedy wreszcie zobaczymy drugą część kultowego, genialnego, przerażającego "House of the Dead".

Głupi żart. Przepraszam. A teraz serio: istnieje szansa, że powstający właśnie sequel będzie w tym wypadku lepszy niż oryginał. Dlaczego? Proszę zerknąć w lewo... do góry... tam, gdzie nazwisko reżysera. Zgadza się: totalny nudziarz Uwe Boll został zastąpiony przez nieznanemu nikogo Mike Hursta! Może Hurst też się nieszczególnie popisze, kto wie, ale każde nazwisko brzmi w tym wypadku lepiej niż "Boll". To zresztą nie koniec dobrych wiadomości: w filmie pojawia się dodatkowo weteran kina kultowego Sid Haig ("Galaktyka grozy", "Jackie Brown", "Kill Bill", "Dom 1000 trupów"); Haig wystąpi tu w roli profesora zajmującego się wskrzeszaniem trupów. Na temat fabuły jak na razie nie wiadomo nic więcej poza tym, że akcja dziać się będzie w parę dni po wydarzeniach z części pierwszej, kiedy to na wyspie pojawiają się ludzie mający zbadać tajemnicę tytułowego Domu. Wciąż jest to dzieło oparte na historii znanej z gry komputerowej, więc nie spodziewajmy się tu gęstych metafor czy celnych komentarzy społeczno-politycznych skrytych pod krwawą powierzchownością. „House of the Dead II” pewnie nie będzie niczym więcej niż relacją z kolejnej walki „Ludzie kontra zombie”, ale przecież na takie filmy też czekamy, prawda? Oby tym razem udało się tę relację przeprowadzić bez obciachu.

W przeprowadzonych dotychczas wywiadach twórcy podkreślają, że nowy film będzie się bardzo różnił od pierwowzoru Bolla i położy większy nacisk na elementy horroru (poprzednio, jak pamiętamy, bardziej liczyła się akcja), co pozwala nam umacniać się w wyrażonej wyżej nadziei. Co ciekawe, reżyser pierwszej części wcale nie został wykopany ze swojego krzesełka na planie „House of the Dead II’ za brak talentu, ale po prostu... nie ma czasu na zajęcie się sequelem bo jest zasypywany innymi propozycjami. Obecnie pracuje m.in. nad filmem "Postal" - kolejną adaptacją gry. Powodzenia, panie Boll! Całe HO trzyma kciuki!

Screeny

HO, HOUSE OF THE DEAD II HO, HOUSE OF THE DEAD II HO, HOUSE OF THE DEAD II HO, HOUSE OF THE DEAD II HO, HOUSE OF THE DEAD II

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -