Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)WICKER MAN, THE

Premiera na świecie:2006
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:Neil LaBute
Obsada:Nicolas Cage
Kate Beahan
Leelee Sobieski
Ellen Burstyn
Molly Parker
Frances Conroy
Autor recenzji:BartX

Każdy kto słuchał komentarza zawartego na płycie DVD z odnowioną wersją oryginalnego filmu, ten wie co ekipa tworząca ten klasyk myśli o jego remake’u. „Proponowano mi wystąpienie w nim” – mówi tam z rozbawieniem Christopher Lee – „ale pomysł wydał mi się dość dziwny... Przeniesienie akcji do Stanów? Czy to ma sens?” Aktor Edward Woodward i reżyser oryginału dołączają się do ironicznego śmiechu Lee i litościwie zamykają temat sensowności przerabiania ich filmu.

„The Wicker Man” z roku 1973 opowiadał o policjancie, który przeprowadza śledztwo na pogańskiej wyspie i, będąc dobrym chrześcijaninem, zaczyna powoli dusić się w atmosferze nieposzanowania jego przekonań i podważania wartości, które tak sobie dotąd cenił. Nowa wersja będzie najwyraźniej mocno odbiegała od tej linii fabularnej: tym razem główny bohater (Nicolas Cage) znajduje się na wyspie rządzonej przez kobiety; nie dość, że będzie musiał przełknąć szowinistyczną dumę i zaakceptować warunki matriarchatu, to jeszcze zakocha się w dwóch kobietach zamieszkujących wyspę. A, jak mówi w wywiadzie reżyser nowej wersji, „żadna z nich nie będzie tym, kim się wydaje”.

Wybór Nicolasa Cage’a do zagrania głównej roli wydaje się całkiem sensowny – jeśli zagra tak dobrze jak w niedawnym „Panu życia i śmierci” to jest szansa zmierzenia się z genialną kreacją Edwarda Woodwarda z oryginalnego filmu. Partnerkami Cage’a będą Kate Beahan i Leelee Sobieski, natomiast Ellen Burstyn zagra przywódczynię kobiecego kultu. Choć produkcja tego filmu była już nieraz przerywana, odkładana na później i stawiana pod znakiem zapytania, to w chwili obecnej twórcy wydają się być zadowoleni z kierunku, jaki nadały fabule zmiany scenariuszowe. „Widzowie nie zaakceptowaliby raczej Cage’a w roli prawiczka” – mówił reżyser w wywiadzie dla Empire – „więc chcąc nie chcąc musieliśmy nieco zmienić jego bohatera i główny konflikt, na którym opiera się film”. Christopher Lee nie dał się co prawda namówić na wystąpienie w remake’u, ale podobno jest szansa, że w drobnej roli pojawi się tu Edward Woodward.

Screeny

HO, WICKER MAN, THE HO, WICKER MAN, THE HO, WICKER MAN, THE

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -