Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)FINAL DESTINATION 3

Oszukać przeznaczenie 3

Premiera na świecie:10-02-2006
Premiera w Polsce:24-03-2006
Reżyser:James Wong
Obsada:Ryan Merriman
Mary Elizabeth Winstead
Kris Lemche
Alexz Johnson
Texas Battle
Autor recenzji:BartX
Oficjalna strona:TUTAJ

„Myślę, że koncepcja przeznaczenia od zawsze przewijała się w ludzkich umysłach. Czy przeznaczenie rzuca nas w ramiona przyszłego małżonka? Jak umrzemy? Te pytania zadaje sobie każdy” – mówi reżyser James Wong, który wraz z producentem Glenem Morganem napisał scenariusz do filmu Oszukać przeznaczenie 3, a także do pierwszej części Oszukać przeznaczenie, która pokazywana była w kinach w 2000 roku.

Producent Craig Perry, który pracował nad wszystkimi częściami filmu, uważa, że to właśnie wrodzona ludzka ciekawość życia i śmierci nadaje filmowi głębszy wymiar. „Myślę, że cała seria wpisuje się w powszechną obawę przed śmiercią” – mówi. „Dotyczy takich pytań, jak: Co by było, gdybym umarł dziś? Jak się to stanie? Czy można powstrzymać śmierć? Czy zrobiłem coś, co mogłoby przyspieszyć nadejście mojego końca?”.

To miał być jeden z najszczęśliwszych wieczorów w jej życiu – Wendy (Mary Elizabeth Winstead), uczennica najstarszej klasy liceum, umówiła się ze znajomymi na świętowanie zakończenia roku szkolnego w miejscowym lunaparku. Gdy cała gromadka ma już wsiadać do kolejki górskiej, Wendy nagle zaczyna się bać. Jej chłopak Jason (Jesse Moss) przekonuje ją, że strach wynika z obaw o utratę kontroli. Wendy pokonuje strach, ale gdy tylko pneumatyczna uprząż opuszcza się, zabezpieczając ją w fotelu, dziewczynę nachodzi nieodparte przeczucie, że wydarzy się koszmarny wypadek, w którym kolejka stanie się śmiertelną pułapką dla niej i jej znajomych.

Po otrząśnięciu się z przerażającej wizji, Wendy wpada w panikę i żąda, by ją wypuszczono. Siedzący obok niej kolega z klasy, Kevin (Ryan Merriman), decyduje się wysiąść razem z nią. Lewis (Texas Battle), widząc ich wyjście, naśmiewa się z Kevina i nazywa go mięczakiem. Wzajemne obelgi przeradzają się w bójkę, do szamotaniny dołączają inni i wkrótce grupka uczniów zostaje
wyproszona z kolejki. Podczas gdy oni patrzą z dołu, jak bawią się inni, na górze przeczucie Wendy okazuje się koszmarną rzeczywistością: kolejka wymyka się spod kontroli i wszyscy jej pasażerowie giną.

Jednak to dopiero początek...

Ci, którzy cudem uniknęli śmierci, wkrótce przekonują się, że trudno jest uciec przeznaczeniu. Mieli umrzeć... a śmierci nie da się tak łatwo oszukać!

Niedługo po wydarzeniach w lunaparku śmierć upomina się o kolejną ofiarę – w ten tragiczny sposób Wendy zaczyna zdawać sobie sprawę, że wskazówki dotyczące nieuchronnego końca pozostałych przyjaciół znajdują się na zdjęciach, które zrobiła tamtego fatalnego wieczoru w wesołym miasteczku. Podczas gdy Wendy i Kevin próbują w desperacji zinterpretować wskazówki, które mogą uratować kolejne osoby, ich znajomi, jeden po drugim, giną w niewiarygodnie makabrycznych okolicznościach... a wkrótce przyjdzie kolej i na tę dwójkę.

New Line Cinema przedstawia thriller o siłach nadprzyrodzonych Oszukać przeznaczenie 3, najnowszą i najstraszniejszą część tej popularnej, pełnej akcji serii filmów, która stanowi jednocześnie powrót autorów części pierwszej Oszukać przeznaczenie. Reżyserem filmu jest James Wong (Oszukać przeznaczenie, Z Archiwum X), a autorami scenariusza są: Glen Morgan (Oszukać przeznaczenie, Willard) i James Wong. Produkcją zajęli się: Craig Perry (Oszukać przeznaczenie, współproducent American Pie), Warren Zide (Oszukać przeznaczenie, American Pie), Glen Morgan i James Wong.

W rolach głównych w filmie Oszukać przeznaczenie 3 zagrali: Mary Elizabeth Winstead (The Ring 2, Sky High) oraz Ryan Merriman (The Ring 2, Wir), w pozostałych rolach pojawili się tacy utalentowani młodzi aktorzy, jak Alexz Johnson (Gwiazda od zaraz, Reefer Madness), Kris Lemche (Zdjęcia Ginger, eXistenZ), Sam Easton (Tajniak z klasą, Efekt motyla), Jesse Moss (Zdjęcia Ginger, Incident At Deception Ridge), Gina Holden (Fantastyczna czwórka, Man About Town), Texas Battle (Trener, Even Money), Chelan Simmons (Tajemnice Smallville, Wonderfalls), Crystal Lowe (Ja, szpieg, Dorwać Cartera) oraz Amanda Crew (Ona to on, Tajemnice Smallville).

Filmowcy zebrali utalentowaną ekipę produkcyjną, w skład której wchodzą: reżyser obrazu Rob McLachlan (Oszukać przeznaczenie, Willard), kierownik produkcji Mark Freeborn (Milenium, Willard), projektant kostiumów Gregory B. Mah (Freddy kontra Jason, Willard), montażysta Chris Willingham (Milenium, 24 godziny) oraz kierownik ds. efektów specjalnych Ariel Velasco Shaw (Oszukać przeznaczenie, Blade: Mroczna Trójca).

Horror-Online miało już przyjemność obejrzeć "Oszukać przeznaczenie 3" i oto co wstępnie stwierdza spłoszony filmem recenzent: Część trzecia na pewno nie ustępuje w niczym drugiej a w walce z pierwszą brakuje jej w zasadzie tylko elementu zaskoczenia - od razu wiadomo tu przecież, że Śmierć będzie ścigała każdego kto zdążył na czas wysiąść z rollercoastera. Sceny śmierci są najbrutalniejszymi w serii ale, co ważne, nie przestały też być niezwykle pomysłowe, aktorzy radzą sobie nienajgorzej a końcówka, choć nie jest może najmocniejszym elementem filmu, też przynosi jednak pewne niespodzianki. Scena początkowa natomiast - roznosi.

Screeny

HO, FINAL DESTINATION 3 HO, FINAL DESTINATION 3 HO, FINAL DESTINATION 3

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -