Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)HEADSPACE

Premiera na świecie:12-09-2006
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:Andrew van den Houten
Obsada:Dee Wallace Stone
Olivia Hussey
William Atherton
Udo Kier
Sean Young
Larry Fessenden
Christopher Denham
Mark Margolis
Autor recenzji:BartX

"Headspace" to film, w którym spotykają się zasłużeni dla horroru aktorzy drugiego planu: Udo Kier (znany z "Suspiria", "Cienia wampira" czy "www.strach.com"), Dee Wallace-Stone ("Wzgórza mają oczy", "Skowyt", "Critters", "Popcorn") oraz Olivia Hussey ("Black Christmas", "Psycho 4"). Każde z nich, oprócz gatunkowych sukcesów ma też na swoim koncie ewidentne porażki, miejmy więc nadzieję, że "Headspace" nie będzie trzeba do nich doliczać.

Bohaterem filmu jest 25-letni Alex, który pewnego dnia spotyka na swojej drodze mroczną postać: mężczyznę o imieniu Harry, artystę i mistrza gry w szachy. Przyjaźń z nieznajomym w tajemniczy sposób wpływa na inteligencję bohatera: ni stąd ni zowąd zaczyna ona wzrastać w zaskakującym tempie. Nie byłby to może powód do niepokoju gdyby nie fakt, że wraz z ilorazem inteligencji wzrasta też ilość dręczących Alexa koszmarów - a jego przeszłość zdaje się ukrywać niekończącą się ilość tematów, które mogą boleśnie w owych koszmarach powracać; dowiadujemy się więc o zaginionym w niewyjaśnionych okolicznościach bracie Alexa, a także jego ojcu, który dawno temu opuścił rodzinę, a wreszcie matce, która padła ofiarą brutalnego morderstwa. Nasilające się bóle głowy doprowadzają w końcu Alexa do utraty przytomności... i właśnie od tego momentu zaczynają znikać jego znajomi a w mieście zaczynają krążyć plotki o seryjnym mordercy.

Premiera filmu jest planowana na wrzesień tego roku - najpierw pojawi się w kinach (jednak w ograniczonej dystrybucji), wkrótce potem na płytach DVD. Zazwyczaj niemal jednoczesna premiera kinowa i DVD nie wróży dobrze (nawet w Polsce mieliśmy już tego przykład w postaci "Legendy" Pujszo), jednak film z takimi nazwiskami powinien zapewnić przynajmniej minimum rozrywki - a zawsze może przecież okazać się miłą niespodzianką, tym bardziej, że należy też spodziewać się tutaj uczciwie zrobionych efektów specjalnych, za które odpowiedzialny będzie Jamie Kelman ("Koszmar minionego lata", "Planeta małp", "xXx").

Screeny

HO, HEADSPACE HO, HEADSPACE HO, HEADSPACE

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -