Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)PAN'S LABYRINTH

Premiera na świecie:10-2006
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:Guillermo del Toro
Obsada:Doug Jones
Maribel Verdú
Sergi López
Alex Angulo
Ariadna Gil
Ivana Baquero
Autor recenzji:BartX
Oficjalna strona:TUTAJ

Założona nieco ponad rok temu wytwórnia Picturehouse coraz szybciej rośnie w siłę: dzięki niej zobaczymy niedługo najnowsze filmy takich reżyserów jak Robert Altman, Michael Winterbottom czy - co dla fanów kina grozy najważniejsze - Guillermo del Toro. Ten ostatni, który wcześniej zapisał się w historii gatunku dzięki "Cronosowi", "Kręgosłupowi diabła" i "Mutantowi" - tym razem stworzył mroczny horror fantasy zatytułowany "Pan's Labyrinth".

Według scenariusza "Pan's Labyrinth" jest teraz rok 1944 i Hiszpania zmaga się z faszystowskim reżimem. Główną bohaterką opowieści jest Ofelia, dziewczynka mieszkająca w olbrzymim domu z matką i ojczymem. Wojenna atmosfera nikogo nie napawa szczególnym optymizmem, więc dzieciństwo małej bohaterki do najszczęśliwszych nie należy. Pewnego dnia, błądząc po rozległym ogrodzie na tyłach domu, znudzona i osamotniona Ofelia odnajduje ukryty świat pełen fantazyjnych potworów... a być może wcale nie jest to świat rzeczywiście istniejący a jedynie inny wymiar, w który dziewczynka postanowiła uciec przed swoimi problemami?

Sam reżyser już nieraz zdążył niezwykle entuzjastycznie wypowiedzieć się o swoim najnowszym filmie; "Z twórczego punktu widzenia jest to zdecydowanie najbardziej satysfakcjonujący film jaki dotąd zrobiłem" - mówi del Toro w jednym z wywiadów. "Poświęciłem mu dwa lata życia i jest on owocem mojej najgłębszej pasji. Mam nadzieję, że w podobny sposób będę już kręcił wszystkie swoje przyszłe filmy". Do komplementowania skłonni są też współpracownicy reżysera. Szef wytwórni Picturehouse, Bob Berney, określa nowe dzieło del Toro jako "oszałamiające, zarówno wizualnie jak i fabularnie". Znając poprzednie dokonania meksykańskiego twórcy nietrudno uwierzyć, że rzeczywiście tak jest. I trzeba cierpliwie czekać do października aby samemu się o tym przekonać.

Screeny

HO, PAN'S LABYRINTH HO, PAN'S LABYRINTH HO, PAN'S LABYRINTH

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -