Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)THE HOST

Premiera na świecie:01-11-2006
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:Joon-ho Bong
Obsada:David Joseph Anselmo
Du-na Bae
Hie-bong Byeon
Spencer Jay Kim
Ah-sung Ko
Paul Lazar
Hae-il Park
No-shik Park
Kang-ho Song
Scott Wilson
Pil-Sung Yim
Autor recenzji:BartX
Oficjalna strona:TUTAJ

Porządny koreański monster-movie to chyba coś, czego nie będzie chciał przegapić żaden fan gatunku. A nadzieję, że to rzeczywiście z talentem zrobiony film rozbudza owacyjne przyjęcie go na tegorocznym festiwalu w Cannes.

Skromne są niestety ogólnie dostępne dane na temat fabuły "The Host" - może dlatego, że twórcy nie chcą psuć nam serwowanych w scenariuszu niespodzianek? Wiadomo więc jedynie, że akcja filmu toczy się we współczesnym Seulu, mieszkańcy którego terroryzowani są przez dziwacznego, niezidentyfikowanego bliżej potwora zamieszkującego w okolicznej rzece. Kiedy monstrum porywa do swojej kryjówki młodą, niewinną Koreankę rodzina dziewczyny organizuje misję ratowniczą. To z kolei może tylko rozwścieczyć potwora i zagrozić życiu pozostałych mieszkańców miasta.

Dla widzów szukających w filmach głębi "The Host" nie będzie pewnie najlepszym wyborem ale dla formuły monster-movie koreańska receptura może okazać się nader odświeżająca. Tym bardziej, że twórcy mieli do dyspozycji budżet 10 milionów dolarów, co na warunki koreańskie jest sumą sporą i w połączeniu z pomysłowością tamtejszych twórców może przynieść bardzo ciekawe efekty. Po udanej premierze w Cannes reżyser filmu, Joon-ho Bong ("Memories of Murder"), postanowił zresztą, że niektórym scenom zawierającym efekty cyfrowe należy się jeszcze poprawka. To oznacza, że kiedy nadejdzie czas premiery otrzymamy dzieło jeszcze lepsze niż to, które tak zawzięcie oklaskiwali widzowie w Cannes. Brytyjski miesięcznik Total Film reklamuje koreańskie dzieło jako 'przerażające, zabawne i polityczne, (...) łączące atmosferę "Szczęk" i "Parku Jurajskiego"'. Jest na co czekać.

Screeny

HO, THE HOST HO, THE HOST HO, THE HOST

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -