Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)THE GRUDGE 2

KLĄTWA - THE GRUDGE 2

Premiera na świecie:13-10-2006
Premiera w Polsce:16-03-2007
Reżyser:Takashi Shimizu
Obsada:Sarah Michelle Gellar
Amber Tamblyn
Arielle Kebbel
Teresa Palmer
Jennifer Beals
Takako Fuji
Ryo Ishibashi
Misako Uno
Shaun Sipos
Edison Chen
Ohga Tanaka
Autor recenzji:BartX
Oficjalna strona:TUTAJ

Amerykańska przeróbka japońskiego "Ju-On" (wyreżyserowana w 2004 roku przez twórcę oryginału, Takashi Shimizu) jednych widzów mocno rozczarowała, innym zapewniła szereg uczciwych koszmarów powracających regularnie jeszcze długo po seansie. Finansowo film jednak nie zawiódł na pewno: konta bankowe twórców otrzymały wystarczająco poważny zastrzyk gotówki aby zmobilizować ich do wzięcia się za drugą część filmu.

Podobno najtrudniej było namówić do powrotu na plan reżysera Shimizu, mającego już na koncie cztery filmy pod sztandarem "Ju-on"/"The Grudge" (dwa japońskie filmy telewizyjne, dwie ich wersje kinowe oraz wspomnianą amerykańską przeróbkę). Według najwcześniejszych doniesień Shimizu miał wycofać się z projektu, ale kiedy okazało się, że przygotowywany jest zupełnie nowy scenariusz - nie oparty na fabule "Ju-on - The Grudge 2" - zdecydował się jednak powrócić na krzesło reżysera. "W 'The Grudge 2' będziemy wyjaśniali tajemnicę, o której nie było w zasadzie mowy w poprzednim filmie" - tłumaczy Shimizu swoją decyzję o powrocie - "Opowiemy tym razem o przeszłości Kayako, a poza tym znajdziemy nowy sposób na rozprzestrzenianie się klątwy. Bo jedno jest pewne: klątwy nic nie jest w stanie zatrzymać".

W "The Grudge 2" powraca Sarah Michelle Gellar ale podobno jedynie w symbolicznej roli. Główną bohaterką ma być tym razem jest siostra, grana przez Amber Tamblyn. Cieszy też - szczególnie widzów płci męskiej wyczulonych na kobiecą urodę - obecność w obsadzie Jennifer Beals, szczupłej, dziś nieco zapomnianej brunetki, która zdobyła sławę w kultowym w niektórych kręgach "Flashdance".

Na oficjalnej stronie internetowej "The Grudge 2" możemy obejrzeć zapowiedź filmu: bardzo udaną ale - uwaga! - mogącej zepsuć zaskoczenie niektórych scen szokowych.

Screeny

HO, THE GRUDGE 2 HO, THE GRUDGE 2 HO, THE GRUDGE 2

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -