Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)THE TEXAS CHAINSAW MASSACRE: THE BEGINNING

Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek

Premiera na świecie:06-10-2006
Premiera w Polsce:10-11-2006
Reżyser:Jonathan Liebesman
Obsada:Jordana Brewster
Taylor Handley
Diora Baird
Matt Bome
Lee Tergesen
Cyia Batten
R. Lee Ermey.
Autor recenzji:BartX

Od ponad trzech dziesięcioleci legenda Teksańskiej masakry piłą mechaniczną była jedną z najbardziej przerażających i zapadających w pamięć opowieści przeniesionych na duży ekran. Od czasu gdy pierwotny film zadebiutował w 1974 roku, fani debatowali nad genezą tej opowieści – jednak teraz New Line Cinema, we współpracy z Michaelem Bayem, pokazuje, jak do tego wszystkiego doszło, w obrazie Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek.

Producenci udanego remake’u Teksańska masakra piłą mechaniczną z 2003 roku powracają z przerażającym prequelem, pokazującym początki klanu Hewittów i odsłaniającym tajemnicę ich chorego przekonania o tym, czym jest rodzinna rozrywka. Po raz pierwszy widzowie dowiedzą się, skąd wziął się Leatherface, chyba najbardziej symboliczna postać w historii horroru.

Jest rok 1969. Wybuchła wojna w Wietnamie. Zbiera ona katastrofalne żniwo po stronie amerykańskiej, straty są niezliczone, a trwający pobór do wojska ma wykarmić machinę wojenną. Przychodzi w końcu czas na 18-letniego Deana Hilla (Taylor Handley). Jednak zanim Dean zgłosi się do miejscowego ośrodka mobilizacyjnego, jego brat, Eric (Matt Bomer), który niedawno wrócił ze służby w Wietnamie, zamierza sprawić Deanowi niespodziankę. Mimo obaw oddanej mu narzeczonej, Chrissie (Jordana Brewster), Eric planuje ponownie zaciągnąć się wraz z Deanem do ukochanej piechoty morskiej w nadziei, że będzie mógł przypilnować swojego błądzącego w życiu brata. Niestety, plany Deana nie licują z zamierzeniami Erica. Prosta strategia Deana zakłada uchylenie się od poboru i wyjazd na południe, do Meksyku, przy poparciu ze strony jego zdeterminowanej dziewczyny, Bailey (Diora Baird). Zanim jednak któraś z par zda sobie sprawę z prawdziwej walki, jaką będą musiały stoczyć, chłopcy i ich dziewczyny jadą przez Teksas, chcąc po raz ostatni dobrze się zabawić.

Wkrótce po rozpoczęciu podróży pełna werwy czwórka spotyka groźną parę motocyklistów, Holdena (Lee Tergesen) i jego dziewczynę Alex (Cyia Batten). Ścigając jeepa bohaterów, Alex powoduje poważny wypadek, podczas którego Chrissie zostaje wyrzucona z samochodu. Kiedy Alex próbuje okraść poranioną trójkę, szeryf Hoyt (R. Lee Ermey) przybywa na miejsce zdarzenia i następuje nieoczekiwany zwrot akcji. Kryjąca się w pobliskich krzakach Chrissie widzi, jak szeryf z niewyjaśnionych przyczyn drwi z jej przyjaciół, a potem każe im wsiąść na tylne siedzenie radiowozu. Chrissie nie wie, że Hoyt jedzie do domu Hewittów, gdzie czeka jego siostrzeniec Thomas – wychowywany na przerażającego potwora zwanego Leatherface (Andrew Bryniarski) – wraz z resztą klanu Hewittów. Widząc okropności, jakie wyrządza rodzina Hewittów bliskim jej ludziom, Chrissie zdaje sobie sprawę, że jest ich jedyną szansą na przeżycie.

New Line Cinema, we współpracy z Michaelem Bayem, przedstawia Teksańską masakrę piłą mechaniczną: Początek, przerażającą opowieść o rodzinie, która pozostała w wymierającym miasteczku, bez nadziei, bez perspektyw, nie mając nic do stracenia, a której ekscentryczne zachowania przekraczają wszelkie granice i stają się makabrycznym, sadystycznym rytuałem. R. Lee Ermey, Andrew Bryniarski, Marietta Marich, Terrence Evans i Kathy Lamkin ponownie wcielają się w role z 2003 roku.

Film wyreżyserował Jonathan Liebesman, autorem scenariusza jest Sheldon Turner, na podstawie historii autorstwa Sheldona Turnera i Davida J. Schowa. Producenci: Michael Bay, Mike Fleiss, Tobe Hooper, Kim Henkel, Andrew Form i Brad Fuller. Koproducenci: Alma Kuttruff i K.C. Hodenfield. Producenci wykonawczy: Toby Emmerich, Mark Ordesky, Guy Stodel, Jeffrey Allard i Robert J. Kuhn. W ekipie produkcyjnej znalazł się reżyser obrazu Lukas Ettlin, montażysta Jonathan Chibnall, kierownik produkcji Marco Rubeo, projektantka kostiumów Mari-An Ceo, kompozytor Steve Jablonsky, koordynator kaskaderów Kurt Bryant, koordynator efektów specjalnych John Milinac oraz charakteryzatorzy od efektów specjalnych Jake Garber, Kevin Wasner i Greg Nicotero.

New Line Cinema wprowadzi film Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek (oceniony jako „R” przez M.P.A.A. za „ostrą przemoc/rozlew krwi, wulgarny język i treści o charakterze seksualnym”) do kin w całym kraju w piątek, 10 listopada 2006 r.

Screeny

HO, THE TEXAS CHAINSAW MASSACRE: THE BEGINNING HO, THE TEXAS CHAINSAW MASSACRE: THE BEGINNING HO, THE TEXAS CHAINSAW MASSACRE: THE BEGINNING

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -