Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)HILLS HAVE EYES II, THE

Wzgórza mają oczy II

Premiera na świecie:02-03-2007
Premiera w Polsce:18-05-2007
Reżyser:Martin Weisz
Obsada:Jessica Stroup
Reshad Strik
Michael McMillian
Daniella Alonso
Lee Thompson Young
Ben Crowley
Eric Edelstein
Michael Bailey Smith
David Reynolds
Derek Mears
Tyrell Kemlo
Javier Nieto
Gáspár Szabó
Jeff Kober
Jay Acovone
Archie Kao
Philip Pavel
Autor recenzji:BartX

Remake filmu "Wzgórza mają oczy" (reż. Alexandre Aja, 2006) odniósł sukces finansowy i zebrał sporo pozytywnych recenzji - także w Horror Online - ale nie gwarantuje to niestety, że jego sequel będzie prezentował podobny poziom. Przede wszystkim, współpracy odmówił tym razem Aja, który najwyraźniej stwierdził, że nie chce być ekspertem od przeróbek i części drugich. Później planowano powierzyć reżyserię Michaelowi J. Bassettowi ("Deathwatch", "Wilderness"), ale i on wkrótce odrzucił tę propozycję, a funkcję rezysera powierzono ostatecznie nieznanemu szerzej Martinowi Weiszowi. Kolejnym złym omenem może być informacja, że scenariusz sequela jest wspólnym dziełem Wesa Cravena i jego syna Jonathana. Kto widział ich poprzednie dzieło - "Rozpruwacza umysłów" z roku 1995 (w niektórych kręgach znanego zresztą jako "Wzgórza mają oczy III") - ten pewnie mocno boi się o jakość powstającego filmu.

Głównymi bohaterami drugiej części "Wzgórz..." będzie grupa kadetów National Guard płci obojga, którzy przemierzają pustynne tereny badań nuklearnych w celu dostarczenia ekwipunku rezydującym tam naukowcom. Kiedy jednak docierają do obozu okazuje się, że nikogo w nim nie ma. Kadeci wyruszają więc bez wahania w misję ratunkową, podczas której będą musieli zmierzyć się z postnuklearnymi mutantami-kanibalami.

Fabuła - choć nieszczególnie skomplikowana - zapowiada się zachęcająco, pytanie tylko czy uda się wskrzesić barbarzyńskiego ducha, którym przesiąknięte były pierwsze "Wzgórza...". Plakaty i fotosy zdają się obiecywać, że tak, więc proponuję mimo wszystko nie spisywać jeszcze filmu Weisza na straty. Tym bardziej, że reżyser obiecuje nam gromadę nowych, wsciekłych kanibali, a jednego z nich będzie grał Michael Bailey Smith, którego pamiętamy z roli obleśnego Pluto w remake'u. I niepokoi tylko informacja jakoby inny z mutantów - o imieniu Kameleon - posiadał komiksową zdolność zmieniania koloru skóry...

Zdjęcia do filmu powstawały w Maroku, a planowana premiera drugich "Wzgórz..." to 2 marca 2007 (przy czym polscy widzowie jak zwykle będą musieli uzbroić się w znacznie większą cierpliwość: do naszych kin film ma wejść dopiero 18 maja 2007).

Screeny

HO, HILLS HAVE EYES II, THE HO, HILLS HAVE EYES II, THE HO, HILLS HAVE EYES II, THE

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -