Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)DIARY OF THE DEAD

Premiera na świecie:01-01-2008
Premiera w Polsce:2008
Reżyser:George A. Romero
Obsada:Joshua Close
Michelle Morgan
Shawn Roberts
Joe Dinicol
Phillip Riccio
Scott Wentworth
Autor recenzji:BartX

W październiku 2006 rozpoczęły się prace nad piątym filmem o żywych trupach w reżyserii wirtuoza tego gatunku, George'a A. Romero. Początkowo proces tworzenia "Diary of the Dead" utrudniały zdrowotne perturbacje Romero ale ostatecznie zostały zażegnane i w sieci można już znaleźć pierwsze filmy dokumentujace pracę na planie. I choć pierwsze wrażenie w odniesieniu do "Diary of the Dead" może sprowadzać się do uczucia niepokoju, że trochę za bardzo przypomina popularne horrory młodzieżowe, to chyba warto raz jeszcze zaufać Romero. No, chyba, że ktoś stracił w niego wiarę już przy "Ziemi żywych trupów"...

Fabuła nowego filmu jest prosta i według słów samego reżysera ma tym samym kojarzyć się z niezapomnianą "Nocą żywych trupów". Grupa młodych bohaterów wybiera się do lasu z kamerą wideo aby nakręcić horror. Kiedy nadarza się okazja sfilmowania grasujących w pobliżu zombie młodzieńcy postanawiają to wykorzystać i kierują oko kamery na powolne, krwiożercze bestie. Co okazuje się oczywiście wysoce ryzykowne.

Jeśli młodzi bohaterowie znikający w lesie z kamerą na ramieniu kojarzą się Wam za bardzo z "The Blair Witch Project" to spróbujcie się jednak na razie uspokoić: było to jedno z pierwszych oskarżeń wobec nowego scenariusza i Romero zdążył już zaprzeczyć nadmiernym podobieństwom pomiędzy "Diary" a "Blair Witch". Twierdzi bowiem, że jego dzieło będzie znacznie bardziej "filmowe" (a więc pozbawione wszystkich tych brudów, niedoświetleń i trzęsącego się obrazu jakie znamy z "Blair Witch"), a do tego będzie miało jak najbardziej poważny, głęboki wydźwięk (ma zająć się krytyką roli mediów we współczesnym społeczeństwie).

Miejmy nadzieję, że przy skromnym budżecie - około 5 mln dolarów - rezyserowi uda się zrealizowac zamierzone cele i kolejny raz porządnie nas przestraszyć. Jedno jest pewne: "Diary of the Dead" na pewno będzie bardzo różne w charakterze od poprzedzającej je "Ziemi żywych trupów".

Screeny

HO, DIARY OF THE DEAD HO, DIARY OF THE DEAD HO, DIARY OF THE DEAD

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -