Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)DAY OF THE DEAD: CONTAGIUM

Premiera na świecie:18-10-2005
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:Jim Dudelson
Obsada: Laurie Baranyay
Shasa Dabner
Johnny Diaz Reyes
Chris Estes
Melissa Frederick
John Freedom Henry
Justin Ipock
Shannon Kemp
Stan Klimecko
Anna Lerbom
Gia Natale
Jackeline Olivier
Thomas L. Phillips
Brandon Reininger
Stephen Sanders
April Wade
Autor recenzji:Spike

"Day of the Dead: Contagium" ma być niejako prequelem do oryginalnej trylogii filmów Georgea Romero. Jednak sam Romero, nie ma z tą produkcją zupełnie nic wspólnego. Autorzy filmu, chcą w nim wyjaśnić, jak doszło do tego, że ziemia została opanowana przez plagę żywej śmierci.

Wszystko zaczyna się w roku 1968 w Pennsylvanii. Dochodzi do wybuchu tajemniczej epidemii w budynku szpitala wojskowego. Wszyscy, którzy zostali wystawieni na działanie wirusa, zarówno pacjenci jak i lekarze, zostali zabici a następnie spaleni. Ten przerażający incydent został zatuszowany, a po przerażającym wydarzeniu pozostały tylko niepotwierdzone niczym konkretnym legendy. Po jakimś czasie, ta instytucja wojskowa, została przebudowana na cywilny szpital dla umysłowo chorych.

Mija wiele lat, gdy kilkoro pacjentów tego szpitala, jest bliska odkrycia jego najmroczniejszego sekretu i ponownego uwolnieniu wirusa, który przed laty był sprawcą śmierci tak wielu osób. Wirus ten jest zdolny do przemiany człowieka w niezwykle potężną, okrutną i przerażającą istotę, której jedynym celem jest niszczenie i zabijanie, a która aby przeżyć, musi żywić się świeżym, ludzkim mięsem. Niestety ugryzienie żywej istoty przez człowieka, który został zainfekowany wirusem powoduje, że ta umiera, a następnie powraca do 'życia' w postaci bezmyślnej kreatury, kierującej się najbardziej pierwotnym instynktem, jakim jest zdobywanie pożywienia. Teraz kilkoro bohaterów, którzy ocaleli przed zarażeniem i grasującymi potworami, będzie musiała albo przyjąć los takim, jakim jest, lub walczyć z nim nawet, jeśli by to oznaczało ich własną zagładę.

Jak już wspominałem na początku, "Day of the Dead: Contagium", ma przedstawić jedną z możliwości, przez którą plaga żywych trupów opanowała ziemię. Film ma także przedstawić nieznane dotąd aspekty przemian w zombie i inne potwory, gdyż twórcy tego obrazu, chcą pokazać nam 4 typy różnych stworzeń powstałych na skutek działania wirusa, z czego znamy tylko jeden typ- zombie. Najważniejszym jednak elementem, który ma zostać pokazany widzowi, to ostatnie, beztroskie chwile ludzkości przed nadchodzącą apokalipsą.

Mimo całej masy efektów specjalnych oraz akcji, twórcy filmu, chcą przedstawić w nim również spore elementy dramatu i tragizmu. Chcą nam ukazać pewien dylemat ludzkości, przewyższający nasze odwieczne lęki i którego nie sposób przezwyciężyć.

Screeny

HO, DAY OF THE DEAD: CONTAGIUM HO, DAY OF THE DEAD: CONTAGIUM HO, DAY OF THE DEAD: CONTAGIUM HO, DAY OF THE DEAD: CONTAGIUM HO, DAY OF THE DEAD: CONTAGIUM HO, DAY OF THE DEAD: CONTAGIUM HO, DAY OF THE DEAD: CONTAGIUM HO, DAY OF THE DEAD: CONTAGIUM HO, DAY OF THE DEAD: CONTAGIUM HO, DAY OF THE DEAD: CONTAGIUM

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -