Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)THE RED SKULLS

Premiera na świecie:02-2007
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:Campbell Brothers
Obsada: Luke Campbell
Ashleigh Holeman
Ryan Maille
Laura Robbins
Andrew Mercer
Knayte Lander
John Bishop
James L. Edwards
Roza Haidet
Autor recenzji:BartX
Oficjalna strona:TUTAJ

Bracia Campbellowie mają wyraźne ambicje aby stać się rozpoznawalną marką w świecie filmu. Zaczynali od krwawych, niskobudżetowych horrorów ("Teenage Zombie House Massacre", "Demon Summer"), które powoli zaczynają się przekształcać w dzieła o szerszym zasięgu. Dobrym na to przykładem jest właśnie "The Red Skulls", który łączy elementy kina młodzieżowego, sensacyjnego i brutalnego horroru.

Tytułowe "Czerwone czaszki" to nazwa młodzieżowego gangu, który właśnie przeżywa gwałtowny kryzys: jego przywódca, Uri, postanawia opuścić towarzyszy po tym jak jego najlepszy kumpel zostaje zabity podczas potyczki z innym, bezwzględniejszym gangiem. Jego następcą zostaje charyzmatyczny przystojniak Lester, który za punkt honoru stawia sobie jak największe zbrutalizowanie "Czaszek", tak aby w następnej walce jego drużyna w niczym nie ustępowała konkurentom. Nawet Lester nie przewidział jednak tego, że po dolaniu tajemniczej substancji do beczki z alkoholem jego podopieczni zaczną się zmieniać w krwiożercze zombi i rozszarpywać każdego kto jeszcze przemianie nie uległ. Nadzieją na opanowanie chaosu jest dzielny Uri, który zakrada się na imprezę "Czaszek" aby przemówić do rozsądku swoim dawnym znajomym.

Film braci Campbell nie jest jeszcze dziełem w pełni profesjonalnym, co pewnie zauważycie słuchając dialogów i obserwując aktorstwo niektórych młodych chłopców i dziewcząt. Nie zawiedziemy się natomiast jeśli chodzi o atmosferę filmu, krwawe efekty i tempo akcji. Jest tu też trochę humoru, parę scen zaświadczających o talencie reżyserskim Campbellów, a także seksowna i utalentowana Roza Haidet występująca jako najodważniejsza bohaterka filmu, po męsku rozprawiająca się ze wszystkimi żywymi trupami. Firma Tempe Video wypuszcza film na wideo na początku 2007, ale tak naprawdę "The Red Skulls" został ukończony już w roku 2005 a bracia Campbell wkrótce uraczą nas nowym filmem - czarną komedią, która sprawia wrażenie mieszanki stylów Quentina Tarantino i Kevina Smitha. Trzymamy kciuki za tych panów!

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -