Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)



28 WEEKS LATER

28 tygodni później

Premiera na świecie:11-05-2007
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:Juan Carlos Fresnadillo
Obsada:Jeremy Renner
Robert Carlyle
Rose Byrne
Harold Perrineau
Catherine McCormack
Imogen Poots
Idris Elba
Mackintosh Muggleton
Autor recenzji:BartX

Od dawna mówiło się o powstawaniu sequela horroru "28 dni później", który 5 lat temu przyczynił się do masowego powrotu żywych trupów na ekrany kin. Po wielu problemach (m.in. odejście rezysera) zdjęcia do filmu dobiegły końca i już w maju świat przekona się czy warto było na niego czekać.

"Film jest oparty na świetnym pomyśle" - opowiadał w wywiadzie Danny Boyle, reżyser pierwszego filmu o zagładzie Wielkiej Brytanii za pomocą wirusa Rage. "Tym razem cały kraj jest już wymarły i po sześciu miesiącach do Wielkiej Brytanii przybywa amerykańska armia. Zadaniem Amerykanów jest pomoc w uporządkowaniu wyludnionych terenów i przystosowaniu ich do ponownego zasiedlenia". "28 Weeks Later" nie ma być jednak dramatem społeczno-politycznym ale horrorem, tak więc wkrótce okazuje się, że wirus wcale nie zniknął. Gorzej - powraca w jeszcze straszliwszej formie niż poprzednio.

Ciekawe, że pomimo pochwał wygłaszanych na temat scenariusza nowego filmu reżyser oryginału nie zdecydował się tym razem powrócić na swoją pozycję (pozostawił sobie funkcję producenta wykonawczego). Nie powracają też niestety znani z "28 dni później" aktorzy, najwyraźniej zajęci innymi projektami (np. główny aktor z "28 dni później", Cillian Murphy, występuje w nowym, bardzo dobrze zapowiadającym się filmie Danny'ego Boyle'a - thrillerze science-fiction "Sunshine"). Boyle'a zastępuje Juan Carlos Fresnadillo (reżyser niezłego "Intacto"), a w rolach głównych zobaczymy m.in. Roberta Carlyle'a ("Trainspotting", "Drapieżcy"), Catherine McCormack ("Braveheart", "W cieniu wampira") czy Harolda Perinneau (serial "Zagubieni").

Na podstawie materiałów krążących w internecie - fotosów i krótkiego filmu dokumentalnego - można śmiało stwierdzić, że na pierwszy rzut oka "28 Weeks Later" prezentuje się całkiem interesująco. Miejmy nadzieję, że nie jest to mylne wrażenie.

Screeny

HO, 28 WEEKS LATER HO, 28 WEEKS LATER HO, 28 WEEKS LATER

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -