Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)WHITE NOISE 2: THE LIGHT

Głosy 2

Premiera na świecie:05-01-2007
Premiera w Polsce:08-06-2007
Reżyser:Patric Lussier
Obsada:Nathan Fillion
Katee Sackhoff
Craig Fairbrass
Adrian Holmes
Autor recenzji:BartX

Co byś zrobił, gdybyś wiedział, że ktoś ma umrzeć? Próbowałbyś interweniować, żeby powstrzymać to, co ma się wydarzyć? Chciałbyś oszukać śmierć? Bawiłbyś się w Boga?

Żona i syn Aba Dale (Nathan Fillion) zostają brutalnie zamordowani na jego oczach. Mężczyzna nie mógł zapobiec tej zbrodni. Załamuje się. Nie widzi sensu, by żyć dalej I w akcie desperacji popełnia samobójstwo. Trafia do szpitala i tam umiera. Podróżuje przez tunel białego światła i widzi machających do niego żonę i syna. Jednak lekarz zaczyna go reanimować i Abe powraca do świata żywych.

Doświadczenie śmierci klinicznej zmienia Aba. Kiedy próbuje dostosować się do normalnego życia, zaczyna wierzyć, że jest w stanie powiedzieć kiedy ktoś umrze. Staje się kanałem dla EVP (electronic voice phenomenon), człowiekiem, który odbiera “tamten” świat bez żadnego dodatkowego oprzyrządowania.

Abe spotyka Sherry (Katee Sackhoff), kobietę, która także doświadczyła straty kogoś bliskiego i chce mu pomóc. Coraz bardziej jednak martwi się, że coś z nim nie jest
w porządku. Abe widzi ludzi emitujących błyszczące białe światło. Wkrótce potem te osoby umierają. Zdaje sobie sprawę, że jeśli powie komuś, że niedługo umrze, ma szansę uratowania go. Każda osoba, którą mógłby uratować staje się zadośćuczynieniem za sytuację, w której nie mógł uratować żony ani syna. Abe wierzy, że widzi duchy i ogarnia go obsesyjna misja ratowania ludzi. Kiedy Abe ratuje kolejnych ludzi przed śmiercią dowiaduje się, że jest wysoka cena, którą trzeba zapłacić za ingerencję w przeznaczenie.

Film Głosy z Michaelem Keatonem zarobił ponad sto milionów dolarów. „To zaskoczyło nas wszystkich. Wiedzieliśmy, że zrobiliśmy dobry film, ale nie mieliśmy pojęcia, że on chwyci aż tylu widzów.” Mówi Shawn Williamson, producent filmu Głosy i jego sequela GŁOSY 2.

Pierwsze rozmowy na temat sequela rozpoczęły się w sobotni ranek weekendu otwarcia. Kiedy ludzie tłumnie ruszyli do kin, Williamson z przyjacielem, producentem Paulem Brooksem zaczęli natychmiast myśleć o dalszym ciągu. „Film okazał się hitem masowym” mówi Brooks, producent Głosów i producent wykonawczy GŁOSÓW 2. „Jeśli uważasz, że jest potencjał, chcesz robić następny film tak szybko jak potrafisz.”

Pierwszy film rozszerzył potoczną świadomość o EVP (electronic voice phenomenon) - metodzie śledzenia i nagrywania głosów zmarłych. Jednak znalezienie następnego pomysłu na scenariusz nie było proste. Producenci nie chcieli zrobić kolejnej historii
o EVP. Mówi Brooks „Chcieliśmy znaleźć coś, co nie byłoby powtórzeniem historii
o EVP, ale jej naturalnym rozwinięcie. Czymś w rodzaju nadprzyrodzonego sequela.”

W końcu koncepcja na sequel pojawiła się w postaci oryginalnego scenariusza Matta Venne zatytułowanego Second Sight.

“Ta historia okazała się idealnym pomostem między pierwszą częścią filmu
a sequelem”, mówi Brooks. „Wychodziła z założenia, że EVP otwiera drzwi do innego świata i następnym etapem jest doświadczenie śmierci klinicznej - białego światła, którego doświadczyło tak wielu ludzi i wielu o nim słyszało.”

Z reżyserem Patrickiem Lussierem, Williamson i Brooks pracowali już wcześniej. Był on montażystą filmu Whisper. „Patrick jest z Vancouver” mówi jego rodak i kolega Williamson, „i ma na koncie współpracę przy filmach Wesa Cravena. Montował wiele horrorów i thrillerów, także reżyserował. Wyglądało na to, że jego wybór będzie strzałem w dziesiątkę.”

Jedną z rzeczy, które przekonały Lussiera do projektu był oryginalny scenariusza. „Scenariusz kontynuował temat, ale nie postaci” mówi. „Zaczyna się nowymi wydarzeniami, bierze koncept z części pierwszej, ale potem podąża w zaskakującym kierunku. Jest w nim wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji. Zdumiało mnie, że ktoś tak potrafi. Bardzo chciałem być częścią tego projektu.”

(na podstawie materiałów promocyjnych firmy Vision)

Screeny

HO, WHITE NOISE 2: THE LIGHT HO, WHITE NOISE 2: THE LIGHT HO, WHITE NOISE 2: THE LIGHT

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -