Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)SISTERS (remake)

Siostry

Premiera na świecie:Brak daty premiery
Premiera w Polsce:27-07-2007
Reżyser:Douglas Buck
Obsada:Lou Doillon
Stephen Rea
Chloe Sevigny
Autor recenzji:BartX

Widzieliście "Siostry" Briana De Palmy? Chcecie jeszcze raz spróbować zrozumieć o co w nich chodziło? Remake w reżyserii Douglasa Bucka daje taką możliwość - warto więc wybrać się do wypożyczalni wideo, sięgnąć na półkę z gorącymi nowościami i zatopić się w dziwacznym i krwawym świecie "Sióstr".

Lily i Eve urodziły się jako syjamskie siostry. Dzięki staraniom lekarzy udało się przeprowadzić operację rozdzielenia. Dalsze losy dziewczynek ułożyły się jednak diametralnie odmiennie. Podczas gdy jedna dorastała w szczęśliwym domu, druga oddana została pod opiekę psychiatry Philipa Lacana, który postanowił poddać ją eksperymentowi. Jego skutki dadzą znać o sobie po latach, gdy siostry będą już dorosłe. Wtedy właśnie zacznie się koszmar, który znacznie przekroczy nawet chore wyobrażenia dr Lacana...

Przeróbka Bucka to bez wątpienia jeden z "tych dobrych" remake'ów: nie ma tu głupkowatego uśmiechania się do młodzieży aby film lepiej się sprzedał, jest za to wciągająca, bezkompromisowa, trudna do ogarnięcia wizja artystyczna; Buck nie starał się przebić De Palmy w myleniu tropów i gromadzeniu ekranowych dziwactw, ale też nie uprościł klasycznej historii zbyt drastycznie. Po seansie nowych "Sióstr" wciąż czujemny się niepewnie i w głowie kłębią nam się najniezwyklejsze pytania. A to zawsze dobrze świadczy o filmie.

Dodajmy, że Buck zaopatrzył swoje dzieło w bardzo udaną ścieżkę dźwiękową i niezwykłe zdjęcia, a aktorzy grają bez zarzutu (w tym Stephen Rea, znany chociażby z "Gry pozorów").

Screeny

HO, SISTERS (remake) HO, SISTERS (remake) HO, SISTERS (remake)

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -