Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)THE MESSENGERS

Posłańcy

Premiera na świecie:02-02-2007
Premiera w Polsce:14-09-2007
Reżyser:Pang Brothers
Obsada:Kristen Stewart
Dylan McDermott
Penelope Ann Miller
John Corbett
Evan Turner
William B. Davis
Brent Briscoe
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

Bracia: Oxide Pang Chun i Danny Pang to uznana reżyserska firma gwarantująca grozę na najwyższym poziomie. „The Eye” czy „Re-cycle” to filmy, które podbiły nie tylko azjatycką publiczność. Tylko kwestią czasu było, kiedy zdolni twórcy rodem z Hong Kongu, podążą śladem japońskich kolegów - Hideo Nakaty i Takashi Shimizu, by zadebiutować zza Oceanem. „The Messenger” to pierwszy amerykański film braci Pang.

Film opowiada historię rodziny Solomonów, typowej amerykańskiej rodziny z dwójką dzieci, którzy wprowadzają się do starego domu na odludziu. Ustronna posiadłość i sąsiedztwo olbrzymiego pola słoneczników okazują się zgubnie mylącymi pozorami sielskości i spokoju. Nastoletnia Jess i jej trzyletni brat Ben jako pierwsi dostrzegają, że w domu dzieje coś niepokojącego. Ale rodzice nie chcą im wierzyć. Nawet stada kruków uporczywie krążące nad posiadłością nie wzbudzają ich podejrzeń. Dzieci bezskutecznie próbują ostrzec dorosłych. A tymczasem zło wypełza z zakamarków przeklętego domu...

Nad scenariuszem filmu pracowali - debiutujący przy filmie kinowym, Mark Wheaton oraz Todd Farmer („Jason X”), który napisał szkic fabularny historii. Producentem jest Sam Raimi, niegdyś reżyser kultowych niskobudżetowych horrorów („Evil Dead”), a dziś twórca hollywoodzkich superprodukcji („Spiderman”), który ostatnim czasy wyspecjalizował się w remake`ach azjatyckich straszaków („Klątwa Ju-on”i „Klątwa Ju-on 2”).

Raimi z entuzjazmem wypowiada się o twórczości twórców z Hong Kongu: "Wizje braci Pang to nowy sposób podejścia do horroru, który uczynił ten gatunek na nowo świeżym i ekscytującym. Proponują nam niebanalne spojrzenie na ten rodzaj historii. Obaj reprezentują w tej materii talent, który wymyka się wszelkim istniejącym dotychczas kwalifikacjom." Entuzjazm producenta udzielił się także amerykańskiej publiczności. W ciągu tygodnia kosztujący 16 mln dolarów film zarobił 14 mln dolarów, a po dwóch miesiącach koszty produkcji zwróciły się dwukrotnie.

Czy polskiej publiczności film również się spodoba? Dowiemy się już wkrótce - 14 września „The Messenger” czyli „Posłańcy” pojawią się w na ekranach polskich kin.

Screeny

HO, THE MESSENGERS HO, THE MESSENGERS HO, THE MESSENGERS HO, THE MESSENGERS

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -