Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)FUNNY GAMES (remake)

Premiera na świecie:15-02-2008
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:Michael Haneke
Obsada:Naomi Watts
Brady Corbet
Devon Gearhart
Tim Roth
Autor recenzji:BartX

Znacie brutalny i przewrotny thriller "Funny Games" w reżyserii Michaela Haneke? To niewątpliwie macie też ochotę obejrzeć jego przeróbkę, która pojawi się w amerykańskich kinach na początku 2008 roku, ponownie zostanie wyreżyserowana przez Haneke i... ma się składać z dokładnie tych samych ujęć co oryginał - tyle, że zagrają tu inni aktorzy i zdjęcia kręcone będą w Stanach.

Trudno powiedzieć dlaczego Haneke - twórca bez dwóch zdań wybitny - marnuje czas i energię na tę powtórkę. Kiedy Gus Van Sant w podobny sposób przerabiał "Psychozę" Hitchcocka krytycy pukali się w czoło, ale w tamtym przypadku można jeszcze było mówić o hołdzie dla ulubionego artysty, do tego zawierającym kilka minimalnych zmian i pokazującym jak arcydzieło sprzed lat sprawdziłoby się w kolorze. W przypadku nowej wersji "Funny Games" najwyraźniej zostaniemy pozbawieni nawet takich drobnych radości, a jeśli i ten film ma być uznawany za hołd, to wychodzi na to, że ulubionym artystą Michaela Haneke jest Michael Haneke.

Oczywiście główną atrakcją tego remake'a są znani amerykańscy aktorzy zastępujący Niemców z oryginału: obecność Naomi Watts i Tima Rotha pewnie niejednego Jankesa skusi do zakupu biletu, ale czy Haneke naprawdę aż tak potrzebuje gotówki? Czy naprawdę chce mu się wymierzać ustawienia kamery sprzed 10 lat tak aby nowa wersja była identyczna jak oryginał? (Podobno nawet dom z pierwotnej wersji filmu został wybudowany od zera według planów tamtego budynku żeby nie było niepotrzebnych problemów z rozstawianiem aktorów i kamer.) W sieci dostępny jest już trailer nowej wersji - interesujący, ale poświadczający, że Haneke rzeczywiście dopuszcza się tu artystycznego autokanibalizmu.

Screeny

HO, FUNNY GAMES (remake) HO, FUNNY GAMES (remake) HO, FUNNY GAMES (remake) HO, FUNNY GAMES (remake)

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -