Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)RESIDENT EVIL: EXTINCTION

Resident Evil. Zagłada

Premiera na świecie:21-09-2007
Premiera w Polsce:19-10-2007
Reżyser:Russell Mulcahy
Obsada:

Milla Jovovich
Oded Fehr
Ali Larter
Iain Glen
Mike Epps
Spencer Locke
Ashanti
Gary Hudson
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

Stało się! Pierwsza w dziejach kina trylogia stanowiąca ekranizacje gier komputerowych doczekała się zwieńczenia. „Resident Evil. Zagłada” to trzecia - i jak na razie - ostatnia cześć serii zapoczątkowanej filmem Paula W. S. Andersona z 2002 r..

W wartej czterdzieści pięć milionów dolarów produkcji Milla Jovovich po raz trzeci gra Alice, główną bohaterkę serii. Tym razem akcja „Resident Evil: Zagłada” rozgrywa się w trzy lata po wydarzeniach z drugiej części filmu. Wirus T. wymknął się spod kontroli korporacji Umbrella. Rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie przemieniając populację świata w hordę zombie żądnych krwi i świeżego ludzkiego mięsa. Dzielna Alice prowadzi opancerzony konwój z ludźmi, którzy nie są zarażeni wirusem T. przez opustoszałe pustynne tereny. Cel jest jeden - dotrzeć do najmniej zaludnionych regionów kuli ziemskiej, może nawet na Alaskę. Niestety, Dr. Isaacs, jeden z twórców wirusa, za wszelką cenę próbuje przeszkodzić ocalałym w dotarciu do celu. Pomaga mu skonstruowany przez niego, dzięki wirusowi T, mutant najnowszej generacji. Nieustannie obserwowany przez szpiegowskie satelity Umbrelli konwój musi niestety zatrzymać się na tankowanie w Las Vegas. To znakomita okazja, by zapolować na Alice i pozostałych ocalałych...

Film wyreżyserował twórca „Nieśmiertelnego”, Russell Mulcahy, za zdjęcia odpowiadał David Johnson („Resident Evil”, „Obcy vs Predator”), zaś muzykę skomponowali starzy wyjadacze wśród horrorowych dźwięków: Tyler Bates („Bękarty diabła”) oraz Charlie Clouser (seria „Piła”). Obok Jovovich w filmie zagrają: Ali Larter, Iain Glen, Oded Fehr, Mike Epps oraz Ashanti - popularna piosenkarka R`n`B.

Autor scenariuszy do wszystkich trzech filmów z serii, Paul W.S. Anderson, powiedział, że od początku planował „Resident Evil” jako trylogię: „Pierwszy film miał być prequelem, pokazywać to, jak doszło do sytuacji, którą znamy z gry. Część druga miała być najbliższa grze, zaś trójka to sequel wychodzący w przyszłość” - powiedział Anderson. Pytany, czy aby na pewno nie będzie kolejnych części odpowiedział: „Nigdy nie mów nigdy”.

No cóż...z pewnością niebawem przekonamy się, czy enigmatyczna wypowiedź Anderson to faktyczny koniec serii czy sygnał, że rozpoczął pracę nad scenariuszem czwartej części cyklu. Póki co polskich widzów czeka 19 października 2007 r. premiera kinowa najnowszego filmu z trylogii „Resident Evil”.

Screeny

HO, RESIDENT EVIL: EXTINCTION HO, RESIDENT EVIL: EXTINCTION HO, RESIDENT EVIL: EXTINCTION HO, RESIDENT EVIL: EXTINCTION

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -