Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)ONE MISSED CALL (remake)

Nieodebrane połączenie (remake)

Premiera na świecie:04-01-2008
Premiera w Polsce:08-02-2008
Reżyser:Eric Valette
Obsada:Edward Burns
Shannyn Sossamon
Azura Skye
Ana Claudia Talancón
Ray Wise
Rhoda Griffis.
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

Na początku była powieść Yasushi Akimoto, japońskiego pisarza grozy, przyrównywanego do samego Stephena Kinga. Potem był scenariusz, który autor napisał wspólnie z Minako Darią. Stał się on podstawą filmu Takashiego Miike, pt "Nieodebrane połączenie", z roku 2003. Ogromny sukces ( półtora miliarda jenów zysku) części pierwszej sprawił, że na ekranach japońskich kin pojawiły się dwa kolejne sequele. W końcu filmową serią o „telefonie śmierci” zainteresowali się Amerykanie z Warner Bross. I tak oto na początku przyszłego roku świat ujrzy remake filmu Takashiego Miikego.

W obrazie francuskiego reżyser, Erica Valette, głównym bohaterem jest policyjny detektyw, Jack Andrews. Policjant zajmuje się sprawą tajemniczych telefonów, które otrzymuje pewna młoda atrakcyjna studentka, Beth Raymond. Dziewczyna twierdzi, ze otrzymuje wiadomość z przyszłości z dokładną datą, godziną i okolicznościami... jej śmierci. Wkrótce Jack odkrywa, że nie tylko Beth nękana jest przez przerażające „telefony ”.

Obraz stanowiący koprodukcję japońską-amerykańską to przykład najnowszej mody, która zdaje się, zapanowała w Hollywood. Do realizacji amerykańskich wersji nie wynajmuje się już twórców oryginałów, ale reżyserów z Europy, zwłaszcza z Francji. Warto w tym miejscu zauważyć, że remake słynnego horroru braci Pang, „The Eye” nakręcili niedawno dwaj francuscy twórcy: David Moreau i Xavier Palud. Eric Vallette, urodzony w 1967 r. w Tuluzie, jest więc kolejnym Francuzem, który zmierzy się z azjatycką grozą. W swoim reżyserskim dorobku ma zarówno odcinki do czterech seriali telewizyjnych, filmy krótkometrażowe jak również dwa filmy kinowe. Za swój pełnometrażowy debiut, horror, „Malefique” z 2002 r. otrzymał m.in. Nagrodę Specjalną Jury na prestiżowym festiwalu filmów grozy w Gerardmer.

Główne role w amerykańskiej wersji japońskiego przeboju zagrają: Edward Burns, znany m.in. z „Szeregowca Ryana” i „15 minut” oraz Shannyn Sossamon („Pożarci”, „Katakumby”). Obok nich pojawią się także: Azura Skye, Ana Claudia Talancón, Ray Wise oraz Rhoda Griffis. Scenariusz reamke`u „Nieodebranego połączenia” napisał, w oparciu o oryginalny skrypt Yasushi Akimoto i Minako Daira, Andrew Klavan („Nikomu ani słowa”). Za zdjęcia odpowiadał Glen MacPherson („Romeo musi umrzeć”), zaś muzykę do filmu skomponował duet kompozytorów: Niemiec, Reinhold Heil oraz Australijczyk, Johny Klimek, którzy pracowali m.in. przy horrorach „Jaskinia” i „Krew jak czekolada”.

Polska premiera planowana jest na początek lutego 2008 r.

Screeny

HO, ONE MISSED CALL (remake) HO, ONE MISSED CALL (remake) HO, ONE MISSED CALL (remake) HO, ONE MISSED CALL (remake)

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -