Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)NAKED FEAR

Nagi strach

Premiera na świecie:2007
Premiera w Polsce:12-2007
Reżyser:Thomas Eberhardt
Obsada:Joe Mantegna
Danielle De Luca
Arron Shiver
Autor recenzji:BartX

Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego niż nakręcenie horroru albo thrillera, w którym myśliwy (albo grupa myśliwych) goni bezbronną ofiarę (albo grupę tychże) po egzotycznej, dzikiej i niezamieszkanej przez nikogo okolicy. Wystarczy zebrać kilku w miarę dobrych aktorów i żądać od scenarzysty aby wymyślił dla filmowych postaci kilka trzymających w napięciu scen. Jeśli te dwa warunki zostaną spełnione – przyjemne 90 minut przed ekranem mamy gwarantowane.

A jednak naprawdę dobre filmy tego rodzaju zdarzają się rzadko, a jeszcze rzadziej trafiają do Polski. Z tym większą niecierpliwością należy więc oczekiwać polskiej premiery filmu „Nagi strach” – wariacji na temat „myśliwy ściga ofiarę” w reżyserii Thoma Eberhardta, reżysera kultowych w niektórych kręgach horrorów z lat 80. (m.in. „Night of the Comet” i „Sole Survivor”).

U Eberhardta ofiarą jest Diana (Danielle De Luca) – młoda dziewczyna, która przeprowadziła się do miasteczka w Nowym Meksyku aby zrobić karierę tancerki i za jakiś czas przenieść się do Las Vegas. Zamiast do ekskluzywnego lokalu trafia jednak do podrzędnej speluny, w której nie tyle wymaga się od niej tańca, co striptizu. A co najgorsze, miejscowy psychopata właśnie spośród striptizerek wybiera ofiary, które później rozbiera do naga i poluje na nie z kuszą w okolicznych ostępach. Jedyną osobą, jaka będzie w stanie pomóc Dianie jest zastępca szeryfa, Dwight (Arron Shiver), który też niedawno przybył do miasteczka i odmawia przymykania oka na miejscowe przekręty – w tym zaś celuje szeryf Benike (Joe Mantegna). A że większość znajomych szeryfa to zapaleni myśliwi, może się okazać, że któryś z nich jest właśnie psychopatycznym łowcą nagich kobiet.

Świetnie, że Eberhardtowi udało się zwerbować do „Nagiego strachu” utalentowanych aktorów: Joe Mantegny („Dom gry”, „Ojciec chrzestny III”) przedstawiać chyba nie trzeba, ale także Arron Shiver jest aktorem zyskującym coraz większy rozgłos (zagrał w „21 gramów”, obecnie możemy go oglądać w „3:10 do Yumy”, a wkrótce pojawi się także w serialu „Terminator: The Sarah Connor Chronicles”). Znając poprzednie dzieła Eberhardta można spodziewać się dzieła oryginalnego i łamiącego reguły. Film ukaże się już za miesiąc w serii „Super Thriller” wydawanej przez IDG Poland.

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -