Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)ALIEN VS PREDATOR: REQUIEM

Obcy kontra Predator 2

Premiera na świecie:25-12-2007
Premiera w Polsce:28-12-2007
Reżyser:Colin i Greg Strause
Obsada:John Ortiz ...
Steven Pasquale ...
Johnny Lewis ...
Reiko Aylesworth
David Paetkau
Chelah Horsdal
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

Ale się porobiło! Seria o oślizgłych kosmicznych potworach zapoczątkowana filmem Ridleya Scotta, „Obcy-ósmy pasażer Nostromo” doczekała się… odrębnej serii. Tak w każdym razie to wygląda. Specjalista od ekranizacji gier komputerowych, Paul W. S. Anderson („Mortal Combat”, „Resident Evil”) w 2004 r. wyreżyserował „Obcy kontra Predator”. Film zarobił na świecie wystarczająco dużo, by pomysł konfrontacji dwóch popularnych kosmitów kontynuować. I tak oto w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia na ekrany amerykańskich kin trafić ma „Alien vs Predator. Requiem” w reżyserii Grega i Colina Strause.

Film rozpoczyna się mniej więcej tam, gdzie kończy się pierwszy „Obcy kontra Predator”. Na scenie pojawia się hybryda Obcego i Predatora, która zagraża obu gatunkom. Inteligentna bestia szuka teraz sposobu na przedłużenie swojej linii genetycznej. Do jej zlikwidowania wysłany zostaje główny bohater- Predator, o nadzwyczajnych zdolnościach. Rząd amerykański natomiast ma swoje plany. Chce unicestwić obce rasy, rozważając nawet możliwość zbombardowania małego miasteczka w Colorado, w którym ma dojść do ostatecznej rozgrywki

Bracia Strause znani są w środowisku filmowym głownie jako twórcy efektów specjalnych, m.in. do: „Terminatora 3. Bunt maszyn”, „Constantine”, czy „Fantastycznej czwórki”. W wywiadzie udzielonym stacji MTV bracia zapowiedzi więcej przemocy i krwi. Wprawdzie nie pojawi się Królowa Obcych, ale będzie za to królowo-podobna głowa hybrydy. Bracia Strauss wykorzystają także oryginale wrzaski Obcych, znane z filmu Jamesa Camerona. Zmiany dotyczyć będą także wyglądu twarzy Predatora, a ich zbroje porzucono, pamiętne z oryginalnych filmów. W filmie nie pojawi się także nikt z obsady "Obcych" czy "Predatorów", tak jak było w przypadku filmu Andersona. Zobaczymy za to Johna Ortiza Stevena Pasquale i Johnny`ego Lewisa, oraz Reiko Aylesworth matkę, weterankę wojny w Iraku, która stylizowana ma być na Ripley z pierwszego filmu serii o Obcych.

Czy te i pozostałe zmiany okażą się trafnym posunięciem. Dowiemy się już niebawem, bo zaledwie trzy dni po premierze amerykańskiej.

Screeny

HO, ALIEN VS PREDATOR: REQUIEM HO, ALIEN VS PREDATOR: REQUIEM HO, ALIEN VS PREDATOR: REQUIEM HO, ALIEN VS PREDATOR: REQUIEM

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -