Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)THE EYE (remake)

Wzrok (remake)

Premiera na świecie:01-02-2008
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:David Moreau/ Xavier Palud.
Obsada: Jessica Alba
Parker Posey
Alessandro Nivola
Chloe Moretz
Rade Serbedzija
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

Moda na remake`i azjatyckich horrorów zdaje się nie mieć końca. Po filmach Nakaty, Shimizu i Miike w kolejce do ponownej realizacji czekają koreańskie filmy grozy: „Opowieść o dwóch siostrach” i „The Host”. Hollywoodzcy producenci nie przepuścili nawet horroru Yama Larnasa, „The Echo”, z egzotycznych Filipin. Póki co na początek nowego roku szykuje się premiera remake`u „The Eye” braci Pang.

Film pochodzącego z Hong Kongu reżyserskiego tandemu to klasyka współczesnego horroru azjatyckiego. Obraz opowiadał historię niewidomej kobiety, która w wyniku transplantacji rogówki oka odzyskuje wzrok. Radość z odzyskanego wzroku nie trwa długo. Kobieta zaczyna widzieć duchy, a te nie zawsze okazują się być przyjazne ludziom. Bohaterka decyduje się odkryć tajemnicę poprzedniego właściciela przeszczepionego oka.

Początkową amerykańską wersję miał wyreżyserować dla Paramount Pictures twórca „Ringu”, Hideo Nakata. Ostatecznie produkcją filmu zajęli się Tom Cruise i Paul Wagner a reżyserię powierzono Francuzom - Davidowi Moreau i Xavierowi Palud. Młodzi Francuzi wsławili się reżyserią znakomitego thrillera pt. „Ils”. Adaptacją oryginalnego scenariusza zajął się Sebastian Gutierez („Gothika”, „Węże w samolocie”). W roli głównej zobaczymy zaś znaną z „Sin City” i „Fantastycznej czwórki” – Jessice Albę. U jej boku pojawią się także: Alessandro Nivola („Gol!”), Parker Posey („Blade: Mroczna trójca”), Chloe Moretez („Wicked Little Things”) oraz Rade Serbedzija ( „Moscow Zero” ).

Amerykańska premiera „The Eye” zapowiadana była na 12 października, ostatecznie przesunięto ją na 1 lutego 2008 r. w myśl zasady, że oczekiwanie wzmaga apetyt. Dystrybucją filmu w Polsce zajmie się United International Pictures. Daty polskiej premiery na razie nie ustalono

Screeny

HO, THE EYE (remake) HO, THE EYE (remake) HO, THE EYE (remake) HO, THE EYE (remake)

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -