Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)THE POUGHKEEPSIE TAPES

Premiera na świecie:08-02-2008
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:John Erick Dowdle
Obsada:Stacy Chbosky
Ben Messmer
Samantha Robson
Ivar Brogger
Lou George
Amy Lyndon
Michael Lawson
Ron Harper
Kim Kenny
Autor recenzji:BartX

"The Poghkeepsie Tapes" znany jest na razie wyłącznie z pokazów festiwalowych, ale producenci filmu już typują go na przebój kasowy, a debiutującego reżysera Johna Ericka Dowdle'a - na nową nadzieję brutalnego kina grozy.

Nie bez powodu: kto widział już "The Poughkeepsie Tapes", ten przyznaje, że film jest świetnie zrobiony i zapewnia ekstremalne przeżycia - także dzięki stylizacji na dokument, która jakiś czas temu przyniosła sukces twórcom "The Blair Witch Project". "The Poughkeepsie Tapes" jest jednak podobno obrazem znacznie bardziej złożonym i innowacyjnym niż "The Blair Witch Project" (który opierał się w końcu na formule znanej z "Cannibal Holocaust"), choć zarys fabuły filmu, jaki znajdziemy w Internecie zdaje się temu przeczyć: "W opuszczonym domu zostają znalezione setki taśm, na których zarejestrowano sceny tortur i morderstw. Są one pozostałością po zbrodniach, jakich w ciągu dekady dokonywał zwyrodniały seryjny morderca, a jednocześnie najbardziej przerażającym dowodem, na jaki kiedykolwiek natknęli się policjanci z wydziału zabójstw." Choć film prezentuje się podobno niepokojąco realistycznie, nie jest oparty na faktach.

Trzymamy kciuki żeby "The Poughkeepsie Tapes" okazał się tak dobrym filmem, na jaki się zapowiada. Nie mielibyśmy też nic przeciwko temu aby reżyser John Erick Dowdle rzeczywiście okazał się nowym, utalentowanym twórcą, a nie wyłącznie autorem jednego hitu. Obecnie Dowdle pracuje już nad swoim kolejnym dziełem - filmem "Quarantined", będącym przeróbką "[Rec.]" w reżyserii Jaume Balaguero.

Screeny

HO, THE POUGHKEEPSIE TAPES HO, THE POUGHKEEPSIE TAPES HO, THE POUGHKEEPSIE TAPES HO, THE POUGHKEEPSIE TAPES

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -