Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)THE MIST

Mgła

Premiera na świecie:21-11-2007
Premiera w Polsce:22-02-2008
Reżyser:Frank Darabont
Obsada: Thomas Jane
Marcia Gay Harden
Laurie Holden
Andre Braugher
Toby Jones
William Sadler
Frances Sternhagen
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

Twórczość mistrza literackiego horroru, Stephena Kinga od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród filmowców. Na ekranach naszych kin można jeszcze natrafić na „1408” Mikaela Hafstroma - adaptację opowiadania Kinga ze zbioru „Wszystko jest względne”, a polski dystrybutor Kino Świat zapowiedziało na 22 lutego nowego roku premierę kolejnej filmowej adaptacji utworu Kinga - „Mgły” ze zbioru „Szkieletowa załoga”

David Drayton spędza wakacje wraz z rodziną nad malowniczym jeziorem. Pewnego dnia rozpętuje się nagle niezwykle silna burza, która okazuje się początkiem niepokojących zjawisk. Po przejściu gwałtownej nawałnicy nad jeziorem pojawia się gęsta, tajemnicza mgła, która przynosi ze sobą śmierć. Krążą wieści o eksperymencie zwanym "Projekt Grot Strzały", przeprowadzonym w położonej nieopodal tajnej bazie wojskowej. Ale pytanie o pochodzenie śmiertelnie niebezpiecznej mgły schodzi na dalszy plan. Najważniejsze jest bowiem jak przetrwać w tych ekstremalnych warunkach. Drayton i inni mieszkańcy małego miasteczka, którym udało się ocaleć, wycofują się do miejscowego supermarketu. Bohaterowie muszą najpierw stoczyć walkę pomiędzy sobą, zanim zjednoczą siły przeciw wspólnemu wrogowi, którego nie mogą nawet zobaczyć...

Zdjęcia do filmu powstawały w na pół zrujnowanym Nowym Orleanie oraz Shreveport w stanie Luizjana w USA. Aby zdążyć na czas ze zdjęciami do filmu, producenci i reżyser zatrudnili ekipę kamerzystów z telewizyjnego serialu "Świat gliniarzy" (2002). Ekipa ta nauczyła się bardzo szybko przemieszczać ze względu na bardzo napięte grafiki produkcji telewizyjnych. Dodatkowo, aby zdążyć na czas, powstały dwie ekipy kamerzystów. „Mgłę” udało się skończyć na jesień ubiegłego roku i 21 listopada obraz miał swą premierę w USA. Sądząc po wpływach ze sprzedaży biletów „Mgła” znacznie bardziej podobała się za granicami USA. Amerykanie wydali bowiem nieco ponad 3 mln dolarów, zaś wpływy poza Ameryką wyniosły aż 25 mln dolarów.

Za opowiadanie Kinga wziął się jeden ze specjalistów od adaptacji prozy Kinga - Frank Darabont. „Mgła” to jego czwarte, po „Women In The Room”. „Skazanych na Shawshenk” oraz „Zielonej mili” spotkanie z twórczością „Króla”. Także odtwórca roli Davida Draytona, Thomas Jane grał już w filmie, do którego scenariusz oparto na utworze Kinga („Łowca snów” ). Obok Jane`a w „Mgle” zagrali Marcia Gay Harden, Lauren Holden, William Sadler oraz Toby Jones.

Screeny

HO, THE MIST HO, THE MIST HO, THE MIST HO, THE MIST

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -