Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)DAY OF THE DEAD (remake)

Dzień żywych trupów (remake)

Premiera na świecie:08-04-2008
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:Steve Miner
Obsada:Mena Suvari
Ving Rhames
Christa Campbell
Nick Cannon
Pat Kilbane
AnnaLynne McCord
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

Trwa nieustający festiwal remake`ów. Po nowych wersjach „Wzgórza mają oczy”, „Wzgórza mają oczy 2”, „Mgły”, „Gabinetu figur woskowych”, „Nocy żywych trupów 3D” i „Halloweeen” Roba Zombiego filmowi twórcy raczą nas kolejną powtórką. Tym razem Steve Miner, reżyser „Domu” i dwóch części „Piątku 13tego”, wziął na warsztat trzecią cześć trylogii George A. Romero, „Dzień żywych trupów” z 1985 r..

Zdjęcia do filmu postawały w Bułgarii, a dokładnie w Pravetz i Sofii. Scenariusz filmu oparto na oryginalnym skrypcie Romero. Na potrzeby nowej wersji jego adaptacji podjął się Jeffrey Reddick, który wsławił się autorstwem scenariuszy do wszystkich trzech części „Oszukać przeznaczenie”. Po fabule trudno spodziewać się rewelacji - w większości powtarza ona wydarzenia z romerowskiego oryginału. Mamy zatem wizję dopełnionej Apokalipsy. Ziemią niepodzielnie zawładnęli nieumarli. Ostatni bastion ludzkości znajduje się w podziemnym bunkrze. Grupa naukowców i wojskowych rozpaczliwie próbuje znaleźć sposób na powstrzymanie zarazy żywej śmierci. Okazuje się jednak, że hordy żywych trupów to ich nie jedyny problem. W obliczu przerażającego zagrożenia wewnątrz ocalałej społeczności rodzi ogarniające powoli wszystkich szaleństwo.

Jeśli liczyć na jakieś odstępstwa od kultowego filmu Romero, to raczej w szczegółach i efektach specjalnych oraz charakteryzacji. Za efekty odpowiada Kevin Carter, doświadczony fachowiec, który pracował m.in. przez serii „Hellraiser”, „Pumpkinhead” i obu częściach „Głosów”. Efekty wizualne niemal w całości powierzono bułgarskiej ekipie, zaś przy charakteryzacji, nad którą czuwało dwanaście osób, pracował mieszany zespół, amerykańsko-bułgarski. Na film wydano ok. 18 mln dolarów (oryginał kosztował jedynie 3.5 mln dolarów), wiec miejmy nadzieję, że końcowy rezultat zadowoli fanów żywych trupów.

W obsadzie remake`u „Dnia żywych trupów” kilka niespodzianek. W filmie zobaczymy m.in. Menę Suvari, niezapomnianą bohaterkę „American Beauty”, w roli Sarah, a także Vinga Rhamesa, wsławionego rolą Marcellusa Wallace`a z „Pulp Fiction”, który w obrazie Minera zagra kapitana Rhodes`a.

Premiera nowej wersji „Dnia żywych trupów” w USA planowana jest 8 kwietnia 2008 r... Polscy dystrybutorzy na razie nie wyrazili zainteresowania obrazem Minera.

Screeny

HO, DAY OF THE DEAD (remake) HO, DAY OF THE DEAD (remake) HO, DAY OF THE DEAD (remake) HO, DAY OF THE DEAD (remake)

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -