Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)PORA MROKU

Pora mroku

Premiera na świecie:Brak daty premiery
Premiera w Polsce:18-04-2008
Reżyser:Grzegorz Kuczeriszka
Obsada:Natalia Rybicka
Karolina Gorczyca
Jan Wieczorkowski
Paweł Tomaszewski
Kuba Wesołowski
Katarzyna Maciąg
Jakub Strzelecki
Ryszard Ronczewski
Stanisława Łopuszańska
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

Polski horror? Czy to jawa, czy to sen? Jawa, najprawdziwsza jawa i najrealniejsza rzeczywistość. Za sprawą Grzegorza Kuczeriszki, reżysera oraz Dominika W. Rettingera, scenarzysty oraz dystrybutora Vision Film Spółka już 18 kwietnia będziemy mogli oglądać na ekranach film pt „Pora mroku”.

Treść brzmi znajomo, ale też zachęcająco. Czwórka przyjaciół, dwie dziewczyny i dwóch chłopaków, ruszają do opuszczonej fabryki na dolnym Śląsku, gdzie rok wcześniej zaginął Adam, brat jednej z uczestniczek wyprawy - Joanny. Jednocześnie, do pobliskiego szpitala psychiatrycznego w charakterze asystentów trafia „trudna młodzież” z poprawczaka. Wśród skierowanych znajduje się Karolina. Dziewczyna dość szybko zaprzyjaźnia się z Zolo, młodym hakerem i jednym z pacjentów zakładu. Wkrótce wszyscy oni staną się świadkami (a może nawet więcej) przerażających eksperymentów przeprowadzanych na terenie fabryki…

Grzegorz Kuczeriszka, debiutuje w roli reżysera „Porą mroku”. Do tej pory dał się poznać jako utalentowany autor zdjęć do takich filmów jak m.in. „Kiler”, „Skazany na bluesa”, „Pieniądze to nie wszystko”, „Egoiści”, „Pożegnanie jesieni”. Realizując „Porę mroku” nie zrezygnował z funkcji operatora, toteż także w tym filmie będziemy mogli podziwiać jego zdjęcia. Scenarzysta filmu, Dominik W. Rettingera, jest natomiast współautorem scenariusza do pierwszego w Polsce serialu political-fiction „EKIPA”.

Na uwagę zasługuje też grono młodych, zdolnych i nieopatrzonych aktorów. Paweł Tomaszewski („Determinator”, „Środa czwartek rano”), Karolina Gorczyca i Katarzyna Maciąg (obie urodziwe aktorki udanie zadebiutowały u Jerzego Stuhra w „Korowodzie”). Pojawią się też aktorzy znani i popularni, m.in. Kuba Wesołowski (serial „Na Wspólnej”), Jan Wieczorkowski („U Pana Boga za piecem”), Natalia Rybicka („Wszystko będzie dobrze”, „Żurek”), Bartosz Żukowski (serial „Świat wg Kiepskich”).

Pierwszy klaps filmu „Pora mroku” padł 17 października 2007 roku w Kotlinie Kłodzkiej. Oprócz Kotliny Kłodzkiej ekipa filmu gościła również w Warszawie, Modlinie, a także w stolicy Argentyny Buenos Aires. Zdjęcia w Polsce zakończyły się 28 listopada 2007 roku.

Twórcy filmu zdawali sobie sprawę, że zarówno thriller jak i horror - a do obu tych kategorii można zaliczyć „Porę mroku” - to gatunki filmowe rzadko realizowane w Polsce. Nie wahali się jednak podjąć wyzwania. A czy wyszli z niego zwycięsko dowiemy się już niebawem.

Na podstawie materiałów prasowych nadesłanych przez Vision Film Spółka

Screeny

HO, PORA MROKU HO, PORA MROKU HO, PORA MROKU HO, PORA MROKU HO, PORA MROKU HO, PORA MROKU HO, PORA MROKU HO, PORA MROKU

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -