Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)THE MACHINE GIRL

The Machine Girl

Premiera na świecie:03-06-2008
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:Noboru Iguchi
Obsada:Minase Yashiro
Ryôji Okamoto
Kentaro Shimazu
Taro Suwa
Demo Tanaka
Erika Terajima
Hiroko Yashiki
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski

Co poniektórzy widzowie nie ochłonęli jeszcze po krwawej łaźni, którą zgotowała uzbrojona w karabin maszynowy Rose McGowan w „Gridnhouse: Planet Terror” Robert Rordigueza, a już za pomysł Amerykanów wzięli się Japończycy. Jak przystało na twórców najbardziej ekstremalnego kina na świecie wszystkie zapożyczone i klika swoich pomysłów doprowadzili do skrajności. Ku uciesze, zresztą, maniaków krwawej jatki i filmowej tandety. Panie i Panowie, oto „The Machine Girl”!

Ami jest zwyczajną uczennicą liceum, prowadzącą szczęśliwe życie u boku ukochanego młodszego brata, Yu i rodziców. Pewnego razu jednak rodzice Ami, fałszywie oskarżeni o morderstwo, popełniają samobójstwo. Dziewczyna musi zaopiekować się młodszym bratem, lecz nie wie, że jest on celem okrutnej rodziny Yakuza-Ninja. Wkrótce dochodzi do tragedii: Yu zostaje zamordowany a Ami traci rękę. Zrozpaczona, poprzysięga zemstę. Z pomocą zaprzyjaźnionego mechanika montuje sobie w kikucie wielolufowy karabin maszynowy. I wyrusza na krwawą krucjatę przeciw oprawcom jej rodziny.

Fabuła filmu Noboru Iguchiego to doskonały przykład filmowego recyclingu. Z filmu Rodrigueza zaczerpnięto bowiem grindhouse`owa stylistykę i bohaterkę, z kina japońskiego motyw zemsty, postać-fetysz, czyli uczennicę w spódniczce mini i długich podkolanówkach, yakuze, wojowników Ninja, cyberpunkowe nawiązania oraz surrealistyczną, groteskową przemoc. W filmie sztuczna krew przelewa się hektolitrami, pełno w nim tandetnych, ale pomysłowych patentów na uśmiercanie na czele z latającą gilotyną czy biustonoszem zaopatrzonym we wiertła. Fani gore będą mogli nacieszyć oczy licznymi scenami dekapitacji, amputacji, implantacji, strzałów z przyłożenia, wyrywanych mięśni, przepoławiania, przypalania czy podrzynania gardła. A wszystko to polane gęstym sosem bardzo czarnego humoru. Słowem wielka gratka dla wszystkich miłośników niskobudżetowych, campowych horrorów.

Twórcą „The Machine Girl” jest Noboru Iguchi - reżyser, scenarzysta, aktor, operator, kamery oraz producent. Prawdziwy człowiek-orkiestra, który w swym reżyserskim dorobku ma przede wszystkim pozycje niszowe i to najróżniejsze w formie i gatunku. Obok pornograficznego reality-show, może się poszczycić filmami krótkometrażowymi, erotycznymi komediami, horrorami, romansem a nawet mini-serialem. Wszystko na to wskazuje, że jednak dopiero „The Machine Girl” uczyni z niego także twórcę kultowego. Póki co film jest pokazywany na festiwalach kina grozy i science-fictione, gdzie spotyka się ze skrajnymi opiniami, czyli najlepszymi, jakie mógłby sobie życzyć artysta.

Premiera DVD zapowiedziana jest w Stanach Zjednoczonych na 3 czerwca. Kiedy pojawi się w Polsce? Oficjalnie, pewnie nigdy. Żaden z dystrybutorów nie odważyłby się na sprowadzenie tak kontrowersyjnego filmu, jeśli bez kontrowersji można katować widzów kolejnym nieudanym remake`em azjatyckiego horroru.

Screeny

HO, THE MACHINE GIRL HO, THE MACHINE GIRL HO, THE MACHINE GIRL HO, THE MACHINE GIRL HO, THE MACHINE GIRL HO, THE MACHINE GIRL HO, THE MACHINE GIRL

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -