Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)PROM NIGHT (remake)

Bal maturalny (remake)

Premiera na świecie:11-04-2008
Premiera w Polsce:20-06-2008
Reżyser:Nelson McCormick
Obsada:Brittany Snow
Scott Porter
Jessica Stroup
Dana Davis
Collins Pennie
Kelly Blatz
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

To, że współczesne kino grozy zjada swój nikogo już nie dziwi. Dotyczy to zwłaszcza horroru zza oceanu, wypuszczającego kolejne sequele lub remake`i znanych przebojów kina z dreszczykiem. Ostatnimi czasy jednak Amerykanie zalewali rynki światowe nowymi wersjami azjatyckich horrorów („Nieodebrane połączenie”, „Oko”, „Widmo”), a tymczasem już wkrótce, bo 20 czerwca na ekranach polskich kin pojawi się remake, tym razem nie azjatyckiego, ale amerykańskiego horroru, klasyka slashera - „Balu maturalnego” z 1980 r..

Fabuła filmu nie odbiega znacząco od oryginału sprzed dwudziestu ośmiu lat. Bal na zakończenie roku szkolnego ma być najważniejszym wydarzeniem w życiu Donny. Po przeżyciu olbrzymiej tragedii, dziewczyna w końcu stanęła na nogi i zamierza cieszyć się ostatnim dniem szkoły. Wydaje się, że otoczona najlepszymi przyjaciółmi, dziewczyna powinna zapomnieć o przeszłości, wieczór jednak zamienia się w koszmar i tylko jedna osoba może być za to odpowiedzialna... człowiek, o którym myślała, że odszedł na zawsze. Teraz, Donna i jej przyjaciele muszą znaleźć sposób na ucieczkę przed ogarniętym obsesją zabójcą i przetrwanie nocy, dla której, jak myśleli „warto było umrzeć”.

Warty 20 milionów dolarów film jest drugim w karierze, reżysera Nelsona McCormick`a obrazem kinowy. Większość pozycji w dorobku twórcy nowej wersji „Balu maturalnego” stanowią odcinki popularnych telewizyjnych seriali („Prison Break”, „CSI”). Za scenariusz filmu odpowiedzialny jest J.S. Carodone, znany m.in. z reżyserii horroru „Wicked Little Things” czy sequelu „8 mm”. W obsadzie same młode, wschodzące gwiazdy amerykańskiego kina, spośród których cześć znana jest z występów w telewizyjnych serialach (Brittney Snow, Dana Davis), a część także z udziału w horrorach (Scott Potter pojawił się w „Zejściu”, a Jessica Stroup w „Wzgórza mają oczy II”).

Remake „Balu maturalnego” miał premierę w USA 11 kwietnia i od tego czasu zarobił ponad 43 mln dolarów, poza Ameryką jednak film McCormicka radził sobie znacznie gorzej. Nieco ponad 3 mln dolarów zysku ze sprzedaż biletów to fatalny wynik. Widocznie Amerykanom wciąż jeszcze nie znudziły się odgrzewane dania, widzom na świecie za to tak. Jak film poradzi sobie w polskich kinach przekonamy się już niebawem.

Screeny

HO, PROM NIGHT (remake) HO, PROM NIGHT (remake) HO, PROM NIGHT (remake) HO, PROM NIGHT (remake)

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -