Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)PATHOLOGY

Patologia

Premiera na świecie:11-04-2008
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:Marc Schoelermann
Obsada:Milo Ventimiglia
Michael Weston
Alyssa Millano
Lauren Lee Smith
Mei Melançon
Johnny Whitworth
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

Morderstwo doskonałe - kuszące wyzwanie dla pisarzy kryminałów, lecz także dla ponadprzeciętnie inteligentnych socjopatów. A tych ostatnich kino grozy uwielbia szczególnie pokazywać na ekranie. Choćby w jednym z najnowszych horrorów, w reżyserii niemieckiego twórcy, Marca Schoelermanna, pt. „Pathology”. Nomen omen- chciałoby się dodać.

Dr. Ted Grey, absolwent Harwardu, przybywa do Filadelfii, by wziąć udział w prestiżowym narodowym programie patologicznym, który cieszy się szczególnym powodzeniem wśród elitarnej grupy studentów medycyny. Grupie przewodzi charyzmatyczny Dr. Jack Gallo, który wpada na szalony pomysł. Organizuje makabryczny konkurs na...morderstwo doskonałe. Każdy ze studentów stara się popełnić taką zbrodnie, której pozostali nie będą w stanie wyjaśnić. Jak łatwo się domyślić przerażający pomysł szybko wymknie się spod kontroli, a ponura sceneria zakładu patologii przemienia się w arenę krwawej, chorej gry, w której trup ściele się nader gęsto.

Reżyserii „Pathology”, według scenariusza Marka Neveldine i Brian`a Taylora, podjął się urodzony w 1971 r. , w Hanowerze, w Niemczech, Marc Schoelermann. Schoelermann ukończył prestiżową Ludwigsburg Filmakademie i zasłynął jak zdolny twórca krótkich metraży, które dały mu przepustkę do jednej z największych filmowych agencji reklamowych - Markenfilm. Przez kilka lat pracy dla agencji nakręcił mnóstwo reklamówek, za które otrzymał nie mniej nagród. Schoelermann całkiem nieźle spisuje się także na polu twórczości muzycznej (m.in. wideoclipy dla Scootera), ale na pełnometrażowy debiut musiał czekać aż do bieżącego roku. Kiedy jednak w końcu zadebiutował, to od razu w Los Angeles, za amerykańskie pieniądze i z amerykańską obsadą.

Niemiecki reżyser zaangażował do swego obrazu głownie młodych, nieopatrzonych aktorów. Choć odtwórcę głównego bohatera dr. Teda Greya gra Milo Ventimiglia, znany szerokiej publiczności z występów w serialu „Herosi”. Jego adwersarza, dr. Jacka Gallo odtwarza na ekranie Michael Weston, znany również z udziału w popularnych serialach telewizyjnych („Ostry dyżur”, „Sześć stóp pod ziemią”). Poza tym w „Pathology” zobaczymy piękne aktorki: Alyssę Millano, Lauren Lee Smith, Mei Melançon, a także Johnny`ego Whitworth oraz Keira O'Donnella.

Obraz Schoelermann, miał swą amerykańską premierę 18 kwietnia 2008 r., ale w wersji ograniczonej (kategoria R). Z pewnością ze względu na makabryczne sceny, m.in. strojenia sobie niewybrednych żartów ze zwłok zmarłych. Fanów horroru, a przynajmniej niektórych, takie chore ekscesy, z pewnością jednak zachęcą. Ale póki co żaden z polskich dystrybutorów nie ma odwagi sprowadzić film niemieckiego twórcy do Polski.


Screeny

HO, PATHOLOGY HO, PATHOLOGY HO, PATHOLOGY HO, PATHOLOGY HO, PATHOLOGY HO, PATHOLOGY

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -