Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)OUTPOST

Eksperyment SS

Premiera na świecie:31-10-2007
Premiera w Polsce:24-07-2008
Reżyser:Steve Barker
Obsada:Ray Stevenson
Julian Wadham
Richard Brake
Paul Blair
Brett Fancy
Enoch Frost
Julian Rivett
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

Twórcy współczesnego kina grozy nie mają lekko. Za jaki temat by się nie zabrać, to się okazuje, że ktoś już kiedyś nakręcił właśnie na ten temat film. Oryginalność staje się zjawiskiem coraz rzadszym, a jedynym wyjściem z sytuacji wydają się filmowe przekładańce. W końcu umiejętne posługiwanie się gatunkowym kolażem może stworzyć nową jakość i nie być pozbawionym wartości. Czy Steve Barker, reżyser „Eksperymentu SS” wykreował nową jakość? Tego nie wiem. Wiadomo natomiast, że jego film to melanż motywów i wątków znanych z „Deathwatch”, „The Bunker”, „Dog Soldiers”, „Predatora” i „Hostelu”. Cóż...wcale nie najgorsze wzorce do naśladowania.

Fabuła brzmi znajomo. Wynajęta przez tajemniczego naukowca grupa najemników ma za zadanie odnaleźć opuszczony bunkier z czasów II Wojny Światowej. Zapowiada się prosta i szybka misja. Rzeczywistość okaże się znacznie bardziej dramatyczna. Wkrótce po wejściu do bunkra najemnicy zaczynają ginąć. Okazuje się, że w czasie wojny w bunkrze przeprowadzano eksperymenty mające na celu zapewnienie nieśmiertelności nazistowskim żołnierzom. Oficjalnie eksperymenty się nie powiodły, ale prawda jest znacznie bardziej szokująca…

Steve Barker, reżyser oraz Rae Brunon, scenarzysta do debiutanci, jeśli chodzi o produkcję pełnometrażowe. W obsadzie nie zobaczymy zatem żadnych popularnych nazwisk. Ray Stevenson, odtwarzający główną rolę znany jest przede wszystkim z telewizyjnych seriali (m.in. głośny serial BBC, „Rome”). Partnerują mu: Julian Wadham („Exorcist: The Beginning”), Richard Brake („Hannibal Rising”), Brett Fancy (serial “Resort to Murder”), Enoch Frost (“Buffalo Soldiers”) oraz Julian Rivett (serial “Rome”). Młoda i bez większego doświadczenia w produkcjach kinowych jest także ekipa techniczna. Autor zdjęć, Gavin Struthers do tej pory pracował w TV albo przy krótkich formach. Scenograf Andy Drummond ma na koncie kilka obrazów kinowych, ale głownie projektował scenografię do seriali i filmów telewizyjnych. Podobnie jak Mike H.G. Bates, twórca efektów specjalnych, pracujący dla TV. Jedyną osobistością w tym gronie jest autor muzyki James Seymour Brutt („Event Horizon”, „Frequency”). Czy te w większości niewiele mówiące nazwiska staną się kiedyś głośne? Nie wiadomo.

Dzięki firmie Vision „Eksperyment SS” będzie miał swą premierę DVD już 24 lipca.

Screeny

HO, OUTPOST HO, OUTPOST HO, OUTPOST HO, OUTPOST HO, OUTPOST HO, OUTPOST

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -