Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)TWILIGHT

Premiera na świecie:12-12-2008
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:Catherine Hardwicke
Obsada:Kristen Stewart
Robert Pattinson
Justin Chon
Anna Kendrick
Nikki Reed
Cam Cigandet
Michael Welch
Peter Facinelli
Autor recenzji:BartX

Gotowi na kolejny wampiryczny horror dla młodzieży? Proszę bardzo, wraz z końcem roku nadejdzie "Twilight": ekranizacja szalenie popularnej (przynajmniej w Stanach Zjednoczonych) powieści o legendarnych krwiopijcach wkraczających między piękną jak marzenie młodzież uczęszczającą do college'u.

W obszernej książce autorstwa Stephenie Meyer, 17-letnia Bella (w filmie zagra ją Kristen Stewart) zakochuje się w przystojnym, niezwykle tajemniczym Edwardzie (Robert Pattinson) i postanawia przy nim zostać nawet kiedy okazuje się, że jej wybranek jest wampirem. Edward musi oczywiście ostro trenować silną wolę aby opanować swe pierwotne instynkty i nie wgryźć się w aortę wybranki, a do tego nietypowej parze przyjdzie się zmagać z konkurencyjnym klanem wampirów i robić co się da, aby ukryć wampirzą naturę Eda przed bliskimi Belli.

Dotychczasowe zapowiedzi tej adaptacji zdają się potwierdzać wierność fabule wymyślonej przez Meyer, ale cukierkowo piękna obsada może być znakiem, że będziemy tu mieli do czynienia z klimatami a la telewizyjna "Buffy" raczej niż czymś bardziej oryginalnym, krwawym i ponurym. Niepokoi też wybór na reżysera Catherine Hardwicke, specjalistki od filmów o młodych buntownikach ("Thirteen", "Lords of Dogtown"). Bardzo możliwe, że trzeba się będzie jednak przyzwyczaić do regularnego przeżywania sercowych rozterek Belli i Edwarda, ponieważ Stephenie Meyer wypuszcza właśnie czwartą książkę z serii zapoczątkowanej "Twilight" - nic tylko adaptować jedną na rok!

Screeny

HO, TWILIGHT HO, TWILIGHT HO, TWILIGHT HO, TWILIGHT

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -