Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)



THE MIDNIGHT MEAT TRAIN

Nocny pociąg z mięsem

Premiera na świecie:19-07-2008
Premiera w Polsce:31-10-2008
Reżyser:Ryuhei Kitamura
Obsada:
Bradley Cooper
Leslie Bibb
Brooke Shields
Vinnie Jones
Ted Raimi
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

„Hellraiser”, „Nightbreed”, „Candyman”, „Lord of Illusion”, „Demonik” - to tylko niektóre tytułu filmów, które wiążą się z postacią jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy literackiego horroru - Clive`m Barkerem. Twórczość Anglika chętnie przenoszona jest na duży ekran, sam pisarz zresztą nie odmawia, gdy nadarza się okazja, by stanąć po drugiej stronie kamery. Nic więc dziwnego, że związki prozy Barkera i kina wciąż są żywe. Potwierdzeniem niesłabnącego zainteresowania filmowców horrorami pisarza jest pochodzący z tego roku „The Midnight Meat Train” („Nocny pociąg z mięsem”). Film wyreżyserował japoński twórca Ryuhei Kitamura a podstawę scenariusza Jeffa Buhlera stanowi opowiadanie Barkera ze zbioru „Księga Krwi”.

Bohaterem filmu jest Leon Kauffman, nowojorski fotograf, którego kariera utknęła w martwym punkcie. Dzięki jego dziewczynie Mayi bohater nawiązuje kontakt ze snobistyczną właścicielką galerii, która jednak twierdzi, że jego zdjęcia straciły dawną jakość. Sfrustrowany, lecz zmotywowany Leon zaczyna spędzać noce w sali monitoringu nowojorskiego metra, mając nadzieję, że na ekranie dostrzeże coś sensacyjnego, godnego jego wcześniejszych prac. W końcu Leon natrafia na niezwykłą sprawę. W metrze dochodzi do serii tajemniczych zaginięć, które jak się okazują mają związek z szalonym rzeźnikiem, Mahogany`m, który morduje swe ofiary, a następnie fachowo je patroszy, tak że nie zostaje po nich żaden ślad. Nikt w mieście nie zdaje sobie sprawy z tym co się dzieje z ciałami i kim jest porywacz. Leon, również. Dopóki nie znajdzie się w pociągu razem z psychopatą.

Reżyserem filmu jest Japończyk, Ryuhei Kitamura, który po Hideo Nakacie, Takashi Shimizu oraz Norio Tsurucie, jest kolejnym przedstawicielem kina grozy z Kraju Kwitnącej Wiśni, który próbuje swych sił w Ameryce. Kitamura został zaproszony zza ocean przez agenta Samuela L. Jacksona, który spotkał Japończyka na jednym z biznesowych przyjęć. Menedżer okazał się wielkim fanem twórczości japońskiego reżysera i z radością zaproponował mu wyreżyserowanie filmu w Ameryce. Który twórca nie skusiłby się na pracę w wielkich amerykańskich studiach? Kitamura, w każdym razie, się skusił.

Japończyk zasłynął przede wszystkim z realizacji „Versusa” - wybuchowej mieszanki kina akcji oraz zombie movie. Ma na swoim koncie także m.in.„Alive”, „Azumi”, „Sky High” oraz „Godzilla: Final Wars”. Japończyk ma wielu fanów, którym imponuje jego efektowne, pełen niesamowitych ujęć, ruchliwej kamery i kątów widzenia, wielogatunkowe kino. Można się więc spodziewać, że „Nocny pociąg z mięsem” będzie również niezmiernie widowiskowym filmem. Z pewnością nie zabraknie ujęć z pędzącej kamery a`la „Dead Evil” i teledyskowego montażu - znaków rozpoznawczych twórczości Japończyka.

W obsadzie kilka interesujących osób. Rolę główną gra Bradley Cooper, aktor znany głownie telewizyjnych seriali (m.in. „Agentka o stu twarzach”), jego partnerką jest blondwłosa piękność Leslie Bibb (rola m.in. w „Iron Man`ie”), zaś przeciwnikiem, szalonym rzeźnikiem Mahogany`m - Vinnie Jones, gwiazda angielskiej Premier League, która od 1998 r. z powodzeniem radzi sobie na dużym ekranie. W obsadzie „Nocnego pociągu z mięsem” znalazła się także nieco już zapomniana Brooke Shields oraz Ted Raimi, brat słynnego reżysera Sama Raimi.

Komercyjny potencjał filmu Kitamury musi być znaczny. Kosztujący 15 mln dolarów obraz, zarobił bowiem w ciągu tygodnia prawie 35 mln dolarów. Polscy widzowie o tym potencjale będą mogli się przekonać jesienią, gdy „Nocny pociąg z mięsem” pojawi się na ekranach.

Screeny

HO, THE MIDNIGHT MEAT TRAIN HO, THE MIDNIGHT MEAT TRAIN HO, THE MIDNIGHT MEAT TRAIN HO, THE MIDNIGHT MEAT TRAIN

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -